مدیرعامل خبر داد:

postheadericon افزایش حقوق کانونی‌ها با دریافت فوق‌العاده مشاغل تخصصی

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با پرداخت فوق‌العاده مشاغل ویژه تخصصی به کارکنان رسمی و پیمانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان موافقت کرد.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک۴۴، این خبر را علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون در جشن آغاز فعالیت‌های کاری کانون در سال ۱۳۹۵ اعلام کرد و گفت: این پرداخت بر اساس بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری صورت می‌گیرد و از ابتدای سال نیز این قانون اجرا خواهد شد.
وی در عین حال توضیح داد که این افزایش در تمامی سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌های دولتی درباره‌ی تنها بخشی از کارکنان رسمی و پیمانی دارای پست‌های کارشناسی به بالا اعمال می‌شود ولی هیات مدیره کانون در آخرین جلسه سال گذشته خود با اعمال این افزایش در حقوق تمامی کارکنان تمام وقت کانون شامل کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی موافقت کرد تا با چنین تدابیری همه کارکنان کانون از مزایای آن بهره‌مند شوند.
حاجیان‌زاده توضیح داد این فوق‌العاده به کارکنان دارای پست‌های کارشناسی به پایین نیز با عنوان فوق‌العاده کارآیی پرداخت خواهد شد.
مدیرعامل کانون در ادامه به بیان این مطلب پرداخت که این افزایش، بار مالی سنگینی بر دوش کانون خواهد گذاشت که این بار مالی را بودجه مصوب دولت تامین نمی‌کند به همین دلیل کانون به عنوان یک شرکت دولتی باید برای تامین این مبلغ از دیگر منابع تلاش کند.
وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت موجود خزانه کانون، شاید امکان پرداخت این افزایش به کارکنان تا چند ماه اول سال فراهم نشود اما به محض تامین بودجه، تمامی مطالبات کارکنان در این زمینه از ابتدای سال، یک‌جا پرداخت خواهد شد.
حاجیان‌زاده ارایه چشم‌انداز ده ساله کانون و سیاست‌های راهبردی آن را به مجمع عمومی کانون برای تصویب نهایی از دیگر برنامه‌های کانون در سال جدید عنوان کرد و یادآور شد: کلیات این چشم‌انداز در ماه‌های پایانی سال گذشته اعلام شد و سند تکمیلی آن پس از تصویب در مجمع عمومی ابلاغ خواهد شد.
مدیرعامل کانون در این نشست – که روز پانزدهم فروردین ۱۳۹۵ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون تهران برگزار شد – اضافه کرد: در سال ۱۳۹۴ به همت همکاران‌مان، قدم‌هایی اساس برداشتیم و فعالیت‌ها و تولیداتی با کیفیت ارایه کردیم. این پیشرفت‌های خوب، حاصل صفا و صمیمیت و همدلی و هم‌زبانی همکاران در سراسر کشور بود.
ولی ارایه تولیدات و برگزاری جشنواره‌های موفق، حضور در نمایشگاه‌ها و رویدادهای مختلف داخلی و بین‌المللی، توسعه مراکز فراگیر، آماده‌سازی و افتتاح پروژه‌های سفرهای مقام معظم رهبری به استان‌ها، انعکاس خوب فعالیت‌های کانون در رسانه‌ها، ورود به عرصه فن‌آوری‌های نوین عرضه محصولات و ساماندهی کانون زبان ایران و توجه بیشتر به مسایل رفاهی و مشیعتی همکاران مانند برقراری فوق‌العاده سختی کار مربیان مراکز سیار، پرداخت حق مناطق بد آب و هوا و حق تخصص به مربیان پاره وقت ادبی و هنری را از جمله این تلاش‌‌ها عنوان کرد.
مدیرعامل کانون در ابتدای این آیین ضمن تبریک سال نو و با بیان یک آیه شریفه از قرآن کریم خاطر نشان کرد: در ابتدای سال جدید برای همه همکارانم دعا کردم و از خداوند متعال خواستم که همه کانونی‌ها عزت‌مند و سربلند باشند امیدوارم تمامی همکاران در سال جدید در موقعیتی از شرایط معنوی و اقتصادی قرار بگیرند که از کانونی بودن خود لذت ببرند.
او با اشاره به آیه قرآن، دو راهکار برای عزت‌مندی بیان کرد و گفت: کلام پاک و طیب که باعث پرهیز از گفتار ناصواب، تهمت ناروا و بدگویی می شود همچنین عمل صالح و رفتار سالم موجب ارتقا و عزت‌مندی می‌شود.
این آیین با برنامه‌های متنوعی شامل اجرای موسیقی سنتی، اجرای برنامه‌ای طنز و پخش نماهنگی از فعالیت‌های کانون در سال گذشته از سوی اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون برگزار شد.

دیدگاهی بنویسید