«متانت» و «سخاوت» محور اصلی برنامه‌هاست

postheadericon انتشار فراخوان چهاردهمین جشنواره رضوی کانون با دو تغییر موضوعی

برنامه‌های کارگروه کودک و نوجوان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام) از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با تکیه بر «متانت» و «سخاوت» دو ویژگی اخلاقی آن امام همام اجرا می‌شود.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، جشنواره چهاردهم رضوی در کانون شعار «شمس‌الشموس، خورشید متانت و سخاوت» را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده و دو تغییر نیز در موضوع‌های ۸ گانه آن ایجاد شده است.
در این میان موضوع کاردستی جایگزین معرفی کتاب(کتاب‌سازی) و شعرسرایی جایگزین «شعرخوانی و مشاعره» شده در عین حال ۶ موضوع دیگر نیز شامل «خوش‌نویسی»، «نقاشی»، «داستان‌نویسی»، «معرفی شخصیت»، «قصه‌گویی» و «نشریه‌نگاری (کاغذی)» همچنان به قوت خود باقی است.
بر همین اساس، موضوع «معرفی شخصیت» ویژه مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون است، در «قصه‌گویی» همکاران بازنشسته‌ی کانون، معلمان، دانشجویان، روحانیان و کارکنان سایر نهادهای فرهنگی نیز می‌توانند شرکت کنند اما شش موضوع دیگر ویژه تمامی کودکان و نوجوانان ۷ تا ۱۷ ساله در نظر گرفته شده است.
در این فراخوان همچنین محورهای موضوعی، شرایط شرکت، شرایط آثار، جوایز برگزیدگان و تقویم اجرایی این جشنواره به صورت کامل بیان شده است.
در همین حال «شخصیت امام رضا‌(ع)»، در کنار موضوع «متانت» و «سخاوت» به عنوان دو اصل اخلاقی زندگی ایشان محورهای موضوعی این جشنواره به شمار می‌رود.
بر اساس این خبر، فراخوان جشنواره به امضای محمدعلی شامانی معاون فرهنگی کانون منتشر و شماره تلفن ۸۸۹۷۱۳۴۴ نیز برای ارتباط با دبیرخانه جشنواره در نظر گرفته شده است.
چهاردهمین جشنواره رضوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سال ۱۳۹۵ هم‌زمان با دهه کرامت برگزیدگان خود را معرفی خواهد کرد اما مهلت ارسال آثار ۱ تیر ۱۳۹۵ تعیین شده است.
فراخوان کامل این جشنواره

دیدگاهی بنویسید