از سوی کنسولگری ایران صورت گرفت؛

postheadericon اهدای جوایز برندگان مسابقه بین‌المللی نقاشی تهران در هنگ کنگ

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور هنگ کنگ، با برگزاری آیین ویژه‌ای جوایز برندگان هفتمین مسابقه بین‌المللی نقاشی تهران را اهدا کرد.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، این مسابقه مهر سال ۱۳۹۳ در تهران و با موضوع سفر برگزار شد و در میان برگزیدگان آن، ۱۶ کودک و نوجوان چینی و هنگ کنگی موفق به کسب نشان و دیپلم افتخار مسابقه شدند.
اکنون کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هنگ کنگ (بخشی از کشور چین) در اقدامی ابتکاری ضمن دعوت از برگزیدگان این رقابت که ۱۵ نفر از آن‌ها هنگ کنگی و تنها یک نفر چینی بود، جوایز آنان را اهدا کرد.
چینی‌ها در مجموع ۲۴۰ اثر را به این مسابقه ارسال کرده بودند که۱۰۵ اثر به خود آن‌ها و ۱۳۵ اثر آن به هنگ‌کنگی‌ها اختصاص داشت. در نهایت از میان ۷هزار و ۷۰۰ اثر ارسالی از ۳۲ کشور جهان، ۱۵ جایزه شامل ۳ نشان طلا، ۴ نشان نقره، ۴ نشان برنز و ۴ دیپلم افتخار نصیب هنگ کنگی‌ها و یک نشان نقره نصیب چینی‌ها شد.
بر اساس این خبر ۱۵ برگزیده مسابقه همه از دانش‌آموزان مدرسه هنر چین در هنگ کنگ بودند و کنسولگری ایران در این مراسم جوایز برندگان سه نشان طلایی را به آن‌ها اهدا کرد.
سه دختر دارای نشان طلایی این رقابت، «وونی یو چینگ دنیس» ۶ ساله با نقاشی «هنرپیشه اپرای چینی»، «لای هیرگ» ۷ ساله با نقاشی «خیابان ماهی طلایی» و «جنیفر کیو لای لانگ» ۱۳ ساله با نقاشی «خیابان پرندگان» – که نمادهای سنتی محلی سکونت خود هنگ کنگ را نقاشی کرده بودند – جوایز خود را در حضور خانواده‌هایشان و سایر مهمانان از نماینده ایران دریافت کردند.
هشتمین دوسالانه نقاشی تهران در سال ۱۳۹۵ با موضوع «آب مایه حیات» برگزار خواهد شد.

دیدگاهی بنویسید