postheadericon اون سر دیگه این طناب…

خندید و گفت: خدا وکیلی اون سر طناب را به چی وصل کردند که این افراد با تمام توان و قدرت، سعی دارند اون را به سمت خودشان بکشند؟
گفتم: شما حدس بزن. این عکس امیر جهان پور را به هر کسی که نشان دادیم، یک حدس و گمانی زد. یکی گفت: فکر کنم که …… دیگری به نظرش رسید که ………… سومی احتمال داد شاید………  و خلاصه هر کدام از همکاران یک نکته ای گفتند و رفتند. همه گفتند، اما کسی نگفت که …..
گفت:  اگر من جواب را پیدا کردم، آن وقت ….؟
اگر شما بدانید چه احتمالاتی برای اون طرف این طناب در عکس مطرح شده، ساعت ها می خندید. از تریلی سیار مرکز تئاتر گرفته تا اتوبوس شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی، در این نظرات به نشریه رسید.
یکی زنگ زده و می گه: فکر کنم دارن برف بازی می کنن!
می گم: آخه خدا عمرت بده، درسته مدتهاست تهران به خودش برف ندیده، اما شما که تو عمرت برف دیدی، چرا این حرف را می زنی. مگه شما تو این تصویر ، برف می بینی که این را گفتی؟
بالاخره از بین این همه سوال و جواب که مطرح شد، یک مسابقه ۲۰ سوالی درست کردیم. سوال ها را با جواب هایی که داده بودند، این جا نوشتیم. شما همه این پرسش ها و پاسخ ها را بخوانید. اگر توانستید حدس بزنید، یک هدیه خوب پیش ما دارید.
1-    فرستادن آثار نقاشی اعضای مراکز به مسابقات بین المللی نیست؟ اشتباه است.
2-    کارشناسان بخش خبر و ارتباطات روابط عمومی کانون نیستن که تا آخر شب نشستند و مشغول خبرنویسی و تهیه عکس و گزارش هستند و حالا دارند به زور می گن بفرمایید خانه و استراحت کنید؟ نه، اما خیلی هم دور از ذهن نیست
3-    اعضای بسیار بسیار فعال مراکز فرهنگی و هنری نیستند که مربی مسوول خواسته اونا را روانه منزل کند؟ نه عزیز دل برادر
4-    خارج کردن افراد گیر افتاده در مثلث برمودایی «  مبل، وایبر ، فنجان قهوه» در ساعات پایانی شب است؟ جوابت منفی است. چون اونها از این مثلث بیان بیرون میرن سمت، لاین، واتس آپ، تانگو و تلگرام
5-    یکی از تولیدات جدید کانون را وارد مرکز آفرینش ها می کنند؟ نه این هم نیست
6-     شاید یک نفر هست که می خواهد از مجموعه همکاران به سازمان دیگری برود اما می خواهند او را حفظ کنند؟ نه دوست عزیز. اگر کسی در جای دیگری، راحت تر باشد و چرخ زندگی اش بهتر بچرخد، کسی مخالفتی ندارد.
7-    به جشنواره های کانون ارتباط دارد؟ نه
8-    آیا چیزی را از بیرون به سمت داخل کانون می آورند؟ بله
9-    مرغک کانون است که در ۵۰ سالگی می خواهند به زور او را بازنشسته و روانه منزل کنند؟ نه عزیز من. این مرغک فوق دکترا داره و بازنشست ‍‍پذیر نیست.
10-    دعوت از حسن ریوندی برای شرکت در یکی از برنامه های جشن کانون است؟ حدس شما جالبه اما این هم نیست.
11-    بن لوازم التحریر کارکنان کانون است که همکاران بخش بازرگانی برای یکی از مناسبت ها در نظر گرفتند؟ ایده خوبی است اما خیر
12-    دعوت از یک قصه گوی کانونی برای حضور در یک برنامه تلویزیونی است؟ تلویزیون خیلی هم افتخار کنه که قصه گوی کانونی، برود آن جا و برای بچه ها قصه بگوید. این هم نیست.
13-    امکانات رفاهی و تفریحی نیست که دارند برای همکاران کانونی تدارک می بینند؟ اگر منظورتان سینما و استخر و باغ و این چیزها هست، جواب شما در این تصویر نمی گنجد و مثبت نیست.
14-    به گاو صندوق امور مالی ربط دارد؟ بی ارتباط نیست.
15-    ارتباطی با بیمه تکمیلی دارد؟ تقریبا” و تحقیقا” خیر
16-    اگر این کار به نتیجه برسد، دستاوردش برای تمام کانونی هاست؟ امیدواریم که چنین باشد.
17-    این طرف سال باید به سوژه مورد نظر امیدوار باشیم یا آن طرف سال؟ بستگی به همت دوستان، اراده روسا و چرخش قلم مسوولان دارد. اما اگر این طرف سال شد شکر، آن طرف شد، خدا را سپاس.
18-    تو جیب جا می گیره ؟ هم بله و هم نه
19-    من جیب خودم، جیب سوژه های داخل عکس، آقای عکاس، حضرتعالی و بقیه رفقا را گفتم. حالا جواب شما؟ اگر سهم خودت را بخواهی، بله حتما جا می گیره. تازه فضا اضافه هم داریم.
20-    به چرک کف دست ارتباط داره؟ بله
دیگه سوال و جواب تمام. من قرارم ۲۰ سوال بود که جواب دادم. تازه اگر اون تریلی سیار تئاتر کانون، اتوبوس جشنواره نمایش عروسکی شیراز و برف بازی دوست دیگرمان را هم حساب کنم، چوب خط شما پر شد و من جایی برای پاسخگویی ندارم. حدس و گمان های خودتان را در ادامه مطرح کنید. موقع اش که شد، جواب را می نویسیم و اگر با پاسخ دوستان برابر بود، به قید قرعه، جایزه هم چشم. بالاخره یک یادگاری تقدیم می شود که یادمان باشید و باشند.
محمد حسین دیزجی، کارشناس ارشد روابط عمومی و امور بین الملل

۲ دیدگاه براي " اون سر دیگه این طناب… "

 • حسین قربانزاده:

  اون سر طناب
  مربی پاره‌وقت ۳۰ ساعته است
  بعد از ۳۰ سال مربی‌گری
  دارن از کانون می‌کشنش بیرون.
  اما زهی تلاش بی‌ثمر!
  نمی‌رود که نمی‌رود!

 • مسئول دفتر:

  شاید اون سر طناب یک مسئول دفتر باشد که هیچگاه کارکرد آن به چشم نمی آید.
  حتی امسال که برای اولین بار کارشناسان اداری مالی تقدیر شدند و با اینکه پست مسئول دفتر در رده کارشناسی می باشد هم هیچ مسئول دفتری تقدیر نشد.
  البته شاید از دیدگاه بالاییا مسئولین دفاتر ارزش تقدیر ندارند.
  خلاصه اینکه ما هم خدایی داریم.

دیدگاهی بنویسید