postheadericon بابلسر بدون کانون؛ کودکان چشم انتظار‌اند

کودکان و نوجوانان شهرستان بابلسر – تنها شهر استان مازندران که فاقد مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است – هم‌چنان چشم انتظار راه‌اندازی یک مرکز فرهنگی‌هنری در شهر خود هستند.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، این در حالی است که کانون استان مازندران با داشتن ۲۹ مرکز ثابت و سیار به ارایه خدمات فرهنگی، هنری و ادبی در شهرها و روستاهای این استان می‌پردازد.
در همین زمینه مدیر‌کل کانون مازندران، به دیدار امام جمعه شهرستان بابلسر و فرماندار این شهرستان رفت تا امکان راه‌اندازی مرکز فرهنگی، هنری و ادبی کانون برای کودکان و نوجوانان بابلسری را بررسی کند.
بر همین اساس امام جمعه شهرستان بابلسر در دیدار با مدیر کل کانون به اهمیت تربیت کودکان و نوجوانان اشاره و بر نقش موثر کانون در این خصوص تاکید کرد.
حجت‌الاسلام علی‌اکبر طلابیان با حمایت از پیگیری‌های مدیر کل کانون مازندران در احداث مرکز فرهنگی و هنری در این شهرستان اظهار داشت: لازم است بسترها و فضای مناسب برای ارایه خدمات فرهنگی ویژه کودک و نوجوان در این شهرستان فراهم شود.
مدیر‌کل کانون مازندران هم‌چنین در نشستی با فرماندار بابلسر، به ظرفیت موثر کانون در تربیت و رشد استعدادهای کودکان و نوجوانان اشاره کرد و افزود: ایجاد بسترهای رشد و شکوفایی استعدادها و فضای نشاط، اصلی‌ترین خواسته کودکان و نوجوانان از مسوولان است.
وی با اشاره به ظرفیت توریستی این شهرستان و پیگیری‌های مکرر کانون در ایجاد مرکز فرهنگی و هنری کودکان و نوجوانان شهرستان بابلسر اظهار داشت: در صورت ایجاد زیر ساخت‌ها و حمایت مسوولان این شهرستان، در احداث مرکز فرهنگی و هنری، ۴۲ عنوان فعالیت فرهنگی، هنری و ادبی برای کودکان و نوجوانان بابلسری ارایه خواهد شد.
فرماندار شهرستان بابلسر نیز در این نشست با اعلام حمایت همه جانبه از احداث مرکز فرهنگی و هنری کانون در این شهرستان از خاطرات خود در سال‌های کودکی‌اش گفت و با اشاره به عضویت خود در کانون، به نقش موثر این دستگاه فرهنگی در رشد و شکوفایی استعدادهای فرزندان ایران اسلامی، اشاره کرد.
علی اسد، ارایه خدمات فرهنگی و هنری به کودکان و نوجوانان را از لازمه‌های توسعه فرهنگی عنوان کرد و از برای پیگیری این امر با همکاری سایر مسوولان این شهرستان قول مساعد داد.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور دارای ۹۰۰ مرکز فرهنگی‌هنری ثابت، سیار شهری و روستایی و کتاب‌خانه‌ی پستی است اما جمعیت ۱۲ میلیونی کودک و نوجوان ایرانی ایجاب می‌کند تا تعداد این مراکز افزایش یابد.
در همین حال هم‌چنان برخی از شهرهای کشور در استان‌های مختلف از امکان بهره‌مندی از خدمات کانون محروم‌اند.

یک دیدگاه براي " بابلسر بدون کانون؛ کودکان چشم انتظار‌اند "

 • سیید بهنام احسانزاده:

  ده سال پیش امد به این شهر
  این خانه را از غم در اورد
  ااز شهر بابلسر برایم
  اسباب بازی هدیه اورد

  باور نمی کردم دل او
  با گریه های ما بسوزد
  مانند مادر دکمه های
  پیراهن ما را بدوزد

  دلواپس من بود و لیلا
  هر چند جای مادرم بود
  لیلا برایش حرف میزد
  سنگ صبور خواهرم بود

  لیلا به پاس خوبی او
  فامیلی اش بابلسری شد
  وقتی که شوهر کرد اصلا
  مادر نشد نامادری شد

  غلامرضا بکتاش

دیدگاهی بنویسید