مدیرعامل کانون:

postheadericon بانوی آب و آیینه! به احترام مادری شما کودک می‌شویم

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پیامی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن گفت: مادران مهربان کانون، تمام داشته‌های‌شان را، بی‌دریغ به پای فرزندان میهن می‌ریزند و برای همه‌ی آن‌ها مادری می‌کنند
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، علیرضا حاجیان‌زاده در این پیام که بند بند آن به نام «بانو» متبرک شده، آمده است: «در کانون همه به احترام شما و به احترام مادری، می‌ایستیم، کودک می‌شویم، شادی را در وجودمان لمس می‌کنیم، لبخند می‌زنیم و با تمام توشه‌ی صمیمیت و محبت فرزندی، تولد شما را و تولد همه‌ی مادرها را تبریک می‌گوییم.»
وی در این پیام با این یادآوری که نام حضرت فاطمه(س) امسال بر پیشانی فروردینِ ما، بهارِ ما و سال نوِ ما می‌درخشد، آورده است: امسال، در آستانه‌ی تولد شما، ستاره‌های امید و آرزو در آسمانِ ما روشن شده‌ و رنگین‌کمانِ رؤیاها شکل گرفته تا به نام شما، به یاد شما باز هم کودکانه به آغوش پُرمهر مادرانه پر بکشیم و هم‌زمان با تولد شما، بر دست مادرانمان بوسه زنیم.
مدیرعامل کانون تولد دختر گرامی نبی مکرم اسلام را بهترین هدیه خداوند به پیام‌آورِ رحمت و مهربانی خوانده است که به دل‌های مؤمنین آرامش بخشید.
حاجیان‌زاده با اشاره به هم‌زمان شدن ولادت حضرت امام خمینی(ره) با ولادت حضرت زهرای مرضیه(س) اضافه کرده است: «قرن‌هاست که مردم سرزمینِ ما شیفته‌ی خلق و خوی نیکوی پدر شما و خاندان شما هستند. قرن‌هاست که مردم سرزمین‌ِ ما، با آمیزه‌ای از اندیشه و احساس، آمیزه‌ای از عقل و عشق، پیروِ راه‌ و روش خاندان شما و دوست‌دارِ شما و پدر و همسر و فرزندانِ عزیزتان هستند. و شاید به‌خاطرِ همین عشق و علاقه‌ی صادقانه بود که خداوند در روز تولد شما یکی از نوادگانتان را به سرزمینِ ما هدیه داد، مردی که میراث‌دارِ دانش و خلق و خوی خاندان پاک شما و پرچم‌دارِ راه و روش شما بود و مردم میهن‌مان را در یکی از بزرگ‌ترین مبارزه‌های تاریخ‌شان در برابر ستمگران، رهبری کرد.»
وی در ادامه افزوده است: «بانو، دیر زمانی است که فرهنگ ما با نام شما خو گرفته است و با نام‌تان تمام حس‌های مادرانه در سرزمین ما بیدار می‌شوند. سال‌هاست که تولد شما، به تولد همه‌ی مادران تبدیل شده و شادی و نشاط را برای همه‌ی مادران به ارمغان می‌آورد. تولد شما، کودکیِ همه‌ی ما را بیدار می‌کند و همه‌ی فرزندان را برمی‌انگیزد تا با شاخه‌ای گل و لبخندی کودکانه به دیدار مادران بشتابند.»
او در پایان از بانوی آب و آیینه خواسته است: دعای خیر خود را پشتوانه‌ی زندگی و هنر همه‌ی مادران کانونی قرار دهد و از خدای مهربان بخواهد که به زندگی و فعالیت مادران کانونی برکت ببخشد و تولد ایشان را، و روز مادر را بر همه‌ی آن‌ها مبارک گرداند.
متن کامل پیام علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون به شرح زیر است:
 
تولد بانوی آب و آیینه و روز مادر مبارک باد
امسال، نام شما بر پیشانی فروردینِ ما، بهارِ ما و سال نوِ ما می‌درخشد. امسال، در آستانه‌ی تولد شما، ستاره‌های امید و آرزو در آسمانِ ما روشن شده‌ و رنگین‌کمانِ رؤیاها شکل گرفته تا به نام شما، به یاد شما باز هم کودکانه به آغوش پُرمهر مادرانه پر بکشیم و هم‌زمان با تولد شما، بر دست مادرانمان بوسه زنیم.
بانو، با تولد شما، خدای مهربان بهترین هدیه را به پیام‌آورِ رحمت و مهربانی پیشکش کرد و به دل‌های مؤمنین آرامش بخشید. روزی که شما به دنیا آمدید، گویی تکه‌ای از بهشت به روی زمین آمده بود و پیامبر خدا که در کودکی مادرش را از دست داده بود، حس کرد که خداوند نه فقط یک دختر، بلکه مادری دیگر به او بخشیده. مادری که با تولدش، گویی دنیا رنگ تازه‌ای از لبخند را تجربه کرد، خیر و خوبی فرصتی تازه یافت تا بر جهان سایه بگستراند و روزهای شادی و زندگی درهایشان را به روی دختران باز کردند. گویی با تولد شما، زندگی بار دیگر به روی دخترانی لبخند زد که پیش از این در همان روزها و سال‌های آغازین تولد، زنده به گور می‌شدند.
بانو، قرن‌هاست که مردم سرزمینِ ما شیفته‌ی خلق و خوی نیکوی پدر شما و خاندان شما هستند. قرن‌هاست که مردم سرزمین‌ِ ما، با آمیزه‌ای از اندیشه و احساس، آمیزه‌ای از عقل و عشق، پیروِ راه‌ و روش خاندان شما و دوست‌دارِ شما و پدر و همسر و فرزندانِ عزیزتان هستند. و شاید به‌خاطرِ همین عشق و علاقه‌ی صادقانه بود که خداوند در روز تولد شما یکی از نوادگانتان را به سرزمینِ ما هدیه داد، مردی که میراث‌دارِ دانش و خلق و خوی خاندان پاک شما و پرچم‌دارِ راه و روش شما بود و مردم میهن‌مان را در یکی از بزرگ‌ترین مبارزه‌های تاریخ‌شان در برابر ستمگران، رهبری کرد و سرنوشت این مردم را دگرگون ساخت و راهی نو پیش روی مردم آزادی‌خواه باز کرد و پرچم خاندان شما را با افتخار در جهانِ امروزی برافراشت. خداوند «خمینی کبیر» آن بزرگ مردی که از فرزندان شما است را به مردم ما هدیه کرد؛ مردی که با افتخار، مادرانگی شما را به یاد همه‌ی ما می‌آورد و راه را برای نقش آفرینی گسترده‌ی همه‌ی مادران و دختران میهن، در عرصه‌های گوناگون اجتماعی و فرهنگی و سیاسی و علمی باز کرد. مردی که با رفتار خود، الگویی تازه از ادب و رفتار انسانی با زنان و مادران به ما نشان داد و چراغی فراروی ما روشن کرد تا با تکیه بر دانش و آگاهی، شما را بهتر بشناسیم و بار دیگر در پیروی از راه و روش شما و خاندانتان، عاطفه و اندیشه را به هم پیوند بزنیم.   
بانو، دیر زمانی است که فرهنگ ما با نام شما خو گرفته است و با نام‌تان تمام حس‌های مادرانه در سرزمین ما بیدار می‌شوند. سال‌هاست که تولد شما، به تولد همه‌ی مادران تبدیل شده و شادی و نشاط را برای همه‌ی مادران به ارمغان می‌آورد. تولد شما، کودکیِ همه‌ی ما را بیدار می‌کند و همه‌ی فرزندان را برمی‌انگیزد تا با شاخه‌ای گل و لبخندی کودکانه به دیدار مادران بشتابند.
بانو، با تولد شما، مادرانه‌ها هم متولد می‌شوند و احساس شادابی می‌کنند. ادب و مهربانی فراگیر می‌شود و گویی نسیمی از بهشتِ برین بر دنیایِ خاکی ما وزیدن می‌گیرد. در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز، همه به احترام شما، به احترام مادری، می‌ایستیم، کودک می‌شویم، شادی را در وجودمان لمس می‌کنیم، لبخند می‌زنیم و با تمام توشه‌ی صمیمیت و محبت فرزندی، تولد شما را، تولد همه‌ی مادرها را تبریک می‌گوییم.
بانو، در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، یک عالم مادر مهربان، تمام داشته‌هایشان را، بی‌دریغ به پای فرزندان میهن می‌ریزند و بی‌دریغ برای همه‌ی آن‌ها مادری می‌کنند. بانو، دعای خیر خود را پشتوانه‌ی زندگی و هنر همه‌ی مادران کانونی قرار بده و از خدای مهربان بخواه که به زندگی و فعالیت مادران کانونی برکت ببخشد و تولد شما را، و روز مادر را بر همه‌ی آن‌ها مبارک گرداند.

دیدگاهی بنویسید