postheadericon برپایی کارگاه «تاریخ به روایت کودکان» در مراکز کانون تهران

کارگاه آموزشی «تئاتر-مدرسه» با عنوان «تاریخ به روایت کودکان» با طراحی فریده شیر ژیان از روز دوشنبه ۲۱ دی در مراکز کانون استان تهران برگزار می‌شود.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، این کارگاه آموزشی روز دوشنبه ۲۱ دی در مرکز شماره ۲۱ کانون واقع در پارک فدک در دو نوبت صبح و عصر برپا خواهد شد.
این کارگاه همچنین روزهای ۲۲ دی در مرکز شماره ۴۳ واقع در خیابان حجاب و ۲۴ دی در مرکز شماره ۳۰ واقع در تهران‌پارس در دو نوبت صبح و عصر و ۲۵ دی در مرکز ۲۴ واقع در شهر ری در یک نوبت اجرا می‌شود.
کارگاه «تاریخ به روایت کودکان» در دو بخش تئاتر اشیا، حرکت از اشیای معمولی و روزمره به سمت اشیای هنری-تاریخی و دو مجموعه آثار هنر مفهومی با موضوع تاریخ ایران باستان برای دانش‌آموزان سال چهارم دبستان تنظیم شده است.
طرح «تئاتر-مدرسه» با هدف ارایه‌ی مفاهیم کتاب‌های درسی در قالب نمایش، آشنایی کودکان با تکنیک‌های هنر نمایش و ساده کردن مفاهیم درسی به کمک گونه‌های نمایش از سال ۱۳۹۴ در مدارس تهران آغاز شده است.
این کارگاه با همکاری مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و موزه‌ ملی ایران به مناسبت هفته‌ی ملی کودک در بخش ایران باستان نیز اجرا شد.
اولین کارگاه آموزشی «تاریخ به روایت کودکان» در مراکز فرهنگی‌هنری روز پنج‌شنبه ۱۷ دی در مرکز شماره ۴۰ کانون استان تهران برگزار شد.

دیدگاهی بنویسید