از سوي کانون ايلام تدوين شد:

postheadericon بسته فرهنگی صیانت از حقوق کودک در دنیای مجازی

    کانون پرورش فکری ایلام، بسته فرهنگی شامل مطالب مربوط به دنیای مجازی و آموزش به کودکان و نوجوانان را از طرف معاونت فرهنگی در اختیار اعضا قرار می‌دهد.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، اولین نشست شورای صیانت از حقوق شهروندی و کمیته حجاب کانون ایلام در سال جدید با محوریت برنامه‌ریزی و بررسی پیشنهادهای تازه‌تر، در دفتر مدیر کل برگزار شد.
    در این نشست اعضا به ارایه پیشنهاد‌ها و راهکارهای مورد نظر در راستای صیانت از حقوق کودک و نوجوان و کارکنان کانون پرداختند و مسایلی مانند گفتمان‌های تربیتی، مساله حجاب پسران، آموزش به خانواده‌ها، آموزش به مربیان و اعضا، اعتبار مالی فعالیت‌ها، محتوای وبلاگ‌ها، برنامه‌های مراکز و…مطرح شد.
    بر اساس این گزارش، کانون ایلام با هدف صیانت از حقوق شهروندی اعضای مراکز در دنیای مجازی، ویژه‌نامه‌ای را به شکل یک بسته فرهنگی شامل مطالب مربوط به دنیای مجازی و آموزش به کودکان و نوجوانان تهیه می‌کند و در کنار اهدای کتاب‌هایی با همین محوریت، در اختیار بچه‌ها می‌گذارد.
    این بسته فرهنگی قرار است به صورت کامل نکات مثبت و منفی استفاده از فضاهای مختلف دنیای مجازی و باید‌ها و نباید‌های این حوزه را به زبانی ساده و متناسب با گروه سنی کودک و نوجوان بیان کند. در همین حال، به گفته حبیب الله بخشوده مدیرکل این استان در سال جدید، چهل و یک برنامه پیش‌بینی شده در مراکز فرهنگی‌هنری استان ایلام به اجرا درخواهد آمد که بیست و یک برنامه از این تعداد، فراتر از چارچوب برنامه‌های استمراری و به صورت فوق برنامه برگزار خواهند شد.برنامه‌های استمراری برنامه‌هایی به شمار می‌روند که در سال گذشته نیز وجود داشته‌اند اما فوق برنامه‌ها به این فعالیت‌ها افزوده می‌شوند. این در حالی است که در برنامه‌ریزی امسال، سعی بر آن شده که با کم‌ترین هزینه‌ها، کیفیت و محتوای پربار در کنار هدف اصلی برنامه‌ها یعنی جذب و پایایی اعضا مورد توجه قرار گیرد.برنامه‌های یاد شده درچند بخش فرهنگی، ادبی و هنری، آموزشی و اداری به اجرا گذاشته می‌شوند و در طول سال جایی نیز برای برنامه‌های پیش بینی نشده در نظر گرفته شده است.
    در سال گذشته نیز در همین راستا هر روز یک فعالیت فوق برنامه در مراکز فرهنگی‌هنری کانون استان برگزار شده است.

دیدگاهی بنویسید