postheadericon به چه می‌اندیشی دخترم !

مهم ترین ارزش قصه  در این است که هنر قصه گویی را از آفریدگار یکتا آموختیم . با خواندن قصه‌های شیرین قرآنی دریافتیم که ما نیز باید قصه گو باشیم. قصه‌ها، زبان دل‌های بزرگان است برای کودکان، برای کودکانی که تمام آرزوها و رویاهای خود را در قصه‌ها می جویند .با قصه گویی، تمام خوبی‌ها و ارزش‌ها و خصلت‌های نیکو را به آنان انتقال می‌دهیم .از آن‌جایی که قصه گویی، یکی از فعالیت‌های ویژه و ارزشمند و موثر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شناخته شده است، لذا مربیان کتاب‌خانه های سیار روستایی نیز این هدیه ارزشمند را برای کودکان و نوجوانان روستایی به ارمغان می‌برند و همراه و همسو با مراکز ثابت کانون ، فعالیت قصه گویی در سطح روستاهای تحت پوشش این کتابخانه ها به اجرا درمی‌آید.
کتاب‌خانه سیار روستایی کبودراهنگ نیز از این مهم بهره جسته و قصه و قصه گویی را به عنوان یکی از فعالیت‌های ویژه و شاخص برای اعضای روستایی اجرا می‌کند. کتاب‌خانه سیار روستایی کبودراهنگ از سال ۱۳۷۵ افتتاح و هم اکنون با تعداد ۵۲۶۵ جلد کتاب و تعداد۸۹۹ نفر عضو دختر و پسر مشغول به فعالیت است. در حین اجرای قصه گویی، گاه باید لحظه‌ای تامل کرد و تصویری زیبا را به ثبت رساند و برای این تصویر قطعه‌ای کوتاه نوشت. این تصویر و متن در همین ارتباط است و بس.
                                                          

به چه می‌اندیشی ای دخترک زیبایم
من درد را از نگاهت می‌خوانم
لب نگشایی قصه ات را می‌دانم
بیا و در کنارم باش
همان چادر پاک تو را خیمه خوشبختی‌ات می‌سازم.
بیا و قصه مرا گوش کن
می‌دانم گوش‌های تو از قصه‌های پر از غصه پر شده است.
یک لحظه مرا گوش کن
از تو ملکه‌ایی خواهم ساخت
دستان پینه بسته از رنجت را
در دستان شاهزاده قصه‌هایت خواهم گذاشت
ای دخترک زیبایم …
فرهاد مینائی – مربی سیار روستایی کبودراهنگ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان

۱۱ دیدگاه براي " به چه می‌اندیشی دخترم ! "

 • فرحناز شهنوازی:

  جناب مینایی عزیز: همواره تلاش همکاران مهربان و دلسوزی چون شما قابل تقدیر و ستایش است
  پیام من به کودکان و نوجوانان سرزمینت برسان
  فرزندم کانون خانه ی گرم و مهربان و امن توست.تو شاهزاده و ملکه ی رویاها.جویبارها.کوهها.دشتها و پرندگانی هستی که هر روز صبح به آنها می نگری و به آنها دست مهر تکان می دهی. و چه زیبا رویاهایت را با مربی سیار روستایی ات تقسیم می کنی و کتاب تو را به تمام این رویاهایت می رساند. تو غرق کتاب می شوی و مالک تمام سرزمین رویاها،آرزوهاو… دبت شاد و همیشه پاک. و خنده های پر مهر و معصومانه تان را دوست دارم و من عاشق این خنده هام.

 • سودابه مصطفایی:

  دخترک زیبایم ، روزی که کانون و کانونیان پای در راه نهادند از خود و از همه چیز گذشتند تا رویاهای شما را به واقعیت پیوند دهند . پس بدان که فرداهای روشن در انتظار شماست

 • Bosak:

  آقایی مینایی سپاس تحت تاثیر قرار گرفتم

 • فرهاد مینائی:

  با سلام و درود ، از توجه و پیامهای بسیار زیبای شما همکاران ارجمندم خانم شهنوازی ، خانم بساک و خانم مصطفایی سپاسگزارم . زنده باشید و پایدار

 • فریبا نوروزیه:

  جناب مینایی همکار ارزشمند عرض سلام و ادب باعث افتخار است که انسانی توانمند و دلسوز هم چون شما برای بچه های روستا تلاش می کند امیدوارم همیشه پر توان باشید در پناه حق سالم و سلامت

 • مسعــــــود فرهیختـــــه:

  همکارخوبم جناب آقای مینایی گرامی :
  ای صمیمی و مهربان ،بعد از گذشت بیش از نه سال هنوز هم یاد و خاطره ی قصه های زیبا و امید بخش حضرتعالی برای دخترک های معصوم زلزله زده بخش سیلاخور استان لرستان پر از خاطره است.صداقت و دلسوزی حضرتعالی بر کسی پوشیده نیست و این یکی از خصیصه های ابتدایی مربیان خوب کانون است. شاد و سربلند باشید.
  مسعود فرهیخته مربی کانون استان لرستان

 • فرهاد مینائی:

  سپاس از خانم نوروزیه گرامی و دوست عزیزم جناب فرهیخته ، هر چه هست از افتخار دانش آموختگی در محضر شما بزرگواران میباشد .

 • مهین رئوف:

  سپاس از اقای مینایی و همه همکاران دلسوز که با چشم دل کودکان را مینگرند وبرای این عزیزان از جان مایه میگذارند.

  مهین رئوف – قم

 • علی معراجی راد:

  سلام و درود فراوان بر شما مربی دریا دل کانونی باد . خدا قوت برادر مینائی
  عزیز دل مطمئن باش خالق یکتاء شاهد و ناظر فعالیت های خوب و تاثیر گزار شما مربی پر تلاش می باشد و خود اجر و پاداش شما را صد برابر خواهد داد .
  مهر دل ما مدام ارزانی تان / عمری که شود به کام ارزانی تان
  پیدا نشد آن هدیه که در شان شماست / یک دسته گل سلام ارزانی تان .

 • فرهاد مینائی:

  درود جناب معراجی راد

 • فرهاد مینائی:

  سپاس از توجه خانم رئوف همکار گرامی . زنده باشی و پایدار

دیدگاهی بنویسید