شامانی در یزد:

postheadericon تجربه‌های مربیان کانون به علم تبدیل شود

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر این اعتقاد است که جریان تجربه‌های ناب مربیان کانون باید به علم تبدیل شود.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، سفر به استان یزد نخستین سفر استانی محمد‌علی شامانی است که در جریان آن همراه با فریدون واحدی معاون توسعه و منابع استانی از مراکز کانون این استان بازدید می‌کنند.
وی در جلسه شورای فرهنگی کانون استان با اشاره به این‌که جهان امروز برای تجربه‌ی کار با کودک سرمایه‌گذاری می‌کند، گفت: جهان به سمت ایده‌های خلاق کار برای کودک رفته است و آن چه باید بدانیم این‌که با چه روندی برای ارایه‌ی تجربه‌های‌مان با جهان در ارتباط باشیم.
محمدعلی شامانی با بیان این‌که کار ما در کانون آشتی‌دادن کودک با کتاب است، اظهار داشت: تجربه‌ی ناب فعالیت مربی کانون با کودک ارزشمند است زیرا که مربی با پدیده‌ی خلق، هنرنمایی می‌کند.
وی افزود: حمایت از تجربه‌های خلاق و ایده‌های نو در کانون در دستور کار ما قرار دارد و مربیان خلاق ما می‌توانند در جلسات هم‌افزایی به تبادل تجربه بپردازند.
معاون توسعه‌ی مدیریت و منابع انسانی نیز در این جلسه کانون را یک خانواده‌ی بزرگ دانست و تصریح کرد: ستاد مرکزی کانون برای بودجه‌ی معاونت‌ها برنامه‌ای  تدوین کرده است و در این برنامه رعایت عدالت در بودجه‌ی اختصاصی به استان‌ها مدنظر بوده است.
فریدون واحدی ادامه داد: در واقع بودجه‌ی معاونت‌ها براساس سرفصل‌های هر برنامه لحاظ می‌شود تا هزینه‌ها در قالب برنامه‌ها باشد.
در ابتدای این جلسه مدیرکل کانون استان یزد، گفت: بی‌شک سفر معاونان مدیرعامل کانون که سفیران مهربانی برای کودکان هستند، منشاء خیر و برکت خواهد بود.
عباسعلی دانافر در ادامه در خصوص دستورکار شورای فرهنگی به ویژه ضرورت راه‌اندازی مرکز فرهنگی هنری شماره‌ی دو میبد توضیحاتی ارایه داد.
سپس معاونان فرهنگی و مالی اداری، کارشناس مسوول و کارشناسان استان موضوع‌هایی چون برنامه‌های سال ۹۳ و سیاست‌ها و محورهای آن، گزارش عملکرد مالی، روند شوراهای فرهنگی استان، مبحث آمارگیری، جشنواره‌ی رضوی و توسعه‌‌ی کتاب‌خوانی را مطرح کردند.
در این سفر رضا رضایی سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی، معاونان کانون را همراهی می‌کرد.

دیدگاهی بنویسید