postheadericon تریلی سیار کانون را دوست داریم؛ به شهر ما بیشتر بیاید

سفر زمستانی تریلی سیار نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حالی آغاز شده است که حضور این امکان نمایشی در استان‌های ایلام و خوزستان تاکنون با استقبال وسیع مخاطبان نمایش‌های کودک ونوجوان روبرو شده است.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، گزارش‌های رسیده از این دو استان و تصاویر منتشر شده از این اجراها نشان‌ می‌دهد که بچه‌ها در شهرهای مختلف با اشتیاق و علاقه‌مندی به تماشای نمایش‌های این تریلی با سابقه کانون نشسته‌اند و مایلند که اجراهای آن ادامه پیدا کند.
نمایش‌های «مهر و ضحاک» به کارگردانی میترا شجاعی و «تکه زمینی به اندازه پوست گاو» به نویسندگی و کارگردانی مهدی مقیمی‌اسفندآبادی و محسن صفری در آذر و دی ۹۴ برای کودکان و نوجوانان استان‌های ایلام، خوزستان، بوشهر، بندرعباس و زاهدان اجرا می‌شود.
در این میان در حاشیه‌ی اجرای نمایش «مهر و ضحاک» به کارگردانی میترا شجاعی، تماشاگران کودک و نوجوان دقایقی با عوامل و دست‌اندرکاران این نمایش به گفت‌وگو پرداختند و از خبرنگارانی که در محل حضور داشتند خواستند که درخواست آنان را به مدیرعامل کانون منتقل کنند که «سه اجرا نمی‌تواند همه‌ی بچه‌های شهرستان را پوشش دهد و خواسته‌ی ما این است که برنامه‌های سیار بیشتری به دهلران اختصاص دهید.»
این در حالی است که نمایش «مهر و ضحاک» به نویسندگی آتسا شاملو از روز ۳۰ آذرماه تا ۳ دی‌ماه در استان‌های ایلام در ۲ نوبت صبح و بعد از ظهر تعداد ۹ اجرا را با موفقیت در شهرستان‌ها و بخش‌های مهران، صالح‌آباد، دهلران، دشت عباس، گلان و… پشت‌سر گذاشت.

• پارک دولت اندیمشک میزبان نمایش کانون
بر اساس این گزارش مردم اندیمشک نیز از نخستین روز حضور تریلی سیار کانون در استان خوزستان استقبال کردند.
تریلی سیار کانون چهارم دی‌ماه وارد استان خوزستان شد و بلافاصله نمایش «مهر و ضحاک» در شهرستان اندیمشک به روی صحنه برد.
در این برنامه که در دو نوبت صبح و عصر در پارک دولت شهرستان اندیمشک اجرا شد در اجرای ساعت ۱۰ صبح این برنامه بیش از ۳۵۰ نفر از این نمایش که در نزدیکی مرکز شماره ۵ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان اندیمشک قرار داشت، دیدن کردند.
در نوبت عصر نیز که از ساعت ۱۵ تا ۱۶ در همان مکان اجرا شد؛ نمایش کانون با استقبال چشمگیر مردم اندیمشک روبرو شد به‌طوری‌که نزدیک به ۸۰۰ نفر از علاقه‌مندان به هنر نمایش از این برنامه دیدن کردند.
تریلی سیار کانون، نمایش «مهر و ضحاک» را تا ۸ دی‌ماه در استان‌ خوزستان اجرا خواهد کرد.
این نمایش به نویسندگی آتسا شاملو بر روی صحنه رفته است و قاسم طاهر احمدی، مهدی زمین‌پرداز و میترا شجاعی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند و انتخاب موسیقی و طراحی دکور و بروشور آن را رامین کاظمی به عهده دارد.
بر همین اساس انتخاب موسیقی و طراحی دکور و بروشور آن را نیز رامین کاظمی عهده‌دار است.
داستان این نمایش از آن‌جایی آغاز می‌شود که «ضحاک» برای سیر کردن مارهای دوش خود به دنبال جوانانی می‌گردد تا مغز آنان را خوراک مارهای خویش سازد، «فرانک» مادر «فریدون» برای این‌که فرزندش در دام ضحاک گرفتار نشود وی را به نگهبان جنگل می‌سپارد و او دور از چشمان سربازان ضحاک بزرگ می‌شود و… .

دیدگاهی بنویسید