با راه‌اندازی یک مرکز در زنجان

postheadericon تعداد مراکز فراگیر کانون به هشت رسید

مرکز فرهنگی‌هنری فراگیر کانون ویژه کودکان و نوجوانان دارای معلولیت‌های جسمی و حرکتی با حضور مسوولان استانی و شهری در زنجان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، در آیین گشایش این مرکز مسیح‌اله سلطانی مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: توجه به کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه از اولویت برنامه‌های دولت است.
وی افزود در کشور نزدیک به ده درصد افراد با معلولیت دست و پنجه نرم می‌کنند و از این تعداد یک میلیون نفر دارای معلولیت بارز هستند.
سلطانی در ادامه با اشاره به تعداد معلولان استان زنجان یادآور شد: بر اساس آمارها، در این استان هیجده هزار نفر افراد با نیازهای ویژه وجود دارد که توجه ویژه مسوولان را می‌طلبد.
مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری در پایان ضمن قدردانی از اقدام خدا پسندانه و ارزشمند کانون پرورش فکری در راه اندازی این مرکز، از دیگر دستگاه‌های مرتبط خواست تا در توسعه این‌گونه مراکز این مجموعه‌ی فرهنگی را یاری کنند.
در این مراسم هم‌چنین مدیرکل کانون استان گفت: با توجه به سیاست‌های ابلاغی و تاکید مدیرعامل کانون مبنی بر راه‌اندازی مرکز فراگیر در کشور تلاش کردیم هم زمان با هفته ملی کودک این مرکز برای ارایه خدمات فرهنگی و هنری کانون به کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه( نابینا، ناشنوا، و کم‌توان جسمی و حرکتی) فعالیت خود را آغاز کند.
محمدنقی صالحی افزود: امیدواریم با راه‌اندازی این مرکز فضایی مناسب برای رشد توان‌مندی‌های ذهنی و مهارتی کودکان استثنایی فراهم و تعامل بیشتر کودکان و نوجوانان سالم و معلول حاصل شود.
صالحی در ادامه خاطرنشان کرد: از مدت‌ها پیش با همکاری کارشناسان آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان اقدامات لازم برای مناسب‌سازی مرکز شماره ۳ کانون زنجان آغاز و با تهیه منابع و تجهیزات مورد نیاز، این مرکز آماده بهره‌برداری در هفته ملی کودک شد.
وی در پایان اظهار کرد: پس از گشایش این مرکز که بنام دانش‌آموز شهید رضا سلیمانی نامگذاری شده عضوگیری از کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه آغاز خواهد شد، خانواده‌های علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به این مرکز فرزندان خود را به صورت رایگان نام‌نویسی کنند.
مرکز فرهنگی و هنری شماره ۳ کانون زنجان (مرکز فراگیر) در خیابان خرمشهر، خیابان عدالت، جنب پارک شاهد این شهر واقع شده است.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر ایران دارای ۸ مرکز فراگیر شامل ۵ مرکز در تهران و سه مرکز در شهرهای اصفهان، بندرعباس و زنجان است.

دیدگاهی بنویسید