هند، تهران، خوی، کاشان

postheadericon جایزه نقاشی ۳۸ سال بعد به صاحبش رسید

برنده کاشانی مسابقه نقاشی بین‌المللی شانکار هند در سال ۱۹۷۸ میلادی بعد از ۳۸ سال جایزه خود را در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی دریافت کرد.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک۴۴، رضا دلالت عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان کاشان در استان اصفهان در سن ۱۳ سالگی در این مسابقه بین‌المللی شانکار هند شرکت کرده و برنده مدال نقره و دیپلم افتخار این رویداد هنری شده بود.
جایزه این کودک – بی‌خبر از چنین موفقیتی بزرگ – در سال ۱۳۵۷ به اشتباه به شهر خوی در استان آذربایجان‌غربی ارسال شده بود و پس از شناسایی نشدن کودک، در گوشه‌ای از انبارهای کانون ارومیه جا خشک می‌کند.
چندی پیش کارکنان کانون ارومیه این جایزه را در همین انبارها پیدا می‌کنند و به مدد اطلاع‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی رضا دلالت را در کاشان می‌یابند.
از سوی دیگر موفقیت‌های هنری رضای ۱۳ ساله در بخش دیگری از ایران و در شهر کاشان با حضور دایمی وی در کتاب‌خانه کانون این شهر ادامه می یابد و او به هنرمندی شناخته شده در عرصه نقاشی و تئاتر تبدیل می‌شود و البته ارتباط و همکاری او با کانون نیز ادامه می‌یابد.
چند ماه پیش کارکنان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با رضای ۵۰ ساله که دو سال است بازنشسته شده و دارای دو فرزند دختر ۱۶ و ۲۵ ساله و دو نوه است تماس می‌گیرند و این داستان را در میان شگفتی و خوشحالی او در حالی‌که از برنده شدنش خبر نداشته است، برایش تعریف می‌کنند.
در همین حال کانون استان آذربایجان‌غربی در آیینی که به مناسبت ۵۰ سالگی کانون و با حضور محمدعلی شامانی معاون فرهنگی کانون برپا کرده بود، ۵۰ سالگی رضا دلالت را هم جشن گرفت و جایزه‌های او را به وی اهدا کرد.
در این آیین از تندیس‌ و تمبری که تصویر نقاشی سارا پرست‌مخلوقی عضو مرکز فرهنگی‌هنری کانون ارومیه و برگزیده مسابقه لویی فرانسوا در سال ۲۰۱۳، بر آن نقش بسته بود نیز رونمایی شد.
هم‌چنین تعدادی از این تمبرها از سوی مدیرکل پست و مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به اعضای قدیمی کانون از جمله معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی اهدا شد.
بیان خاطرات مربیان و اعضای قدیمی، اجرای نمایش عروسکی اعضا انجمن تربیت یافتگان کانون و سرود اعضای مرکز فراگیر کانون ارومیه از دیگر برنامه‌های آیین گرامی‌داشت پنجاه سالگی کانون در استان آذربایجان‌غربی بود.

دیدگاهی بنویسید