کانون ایران سوگوار یک فعال رسانه‌ای کودک

postheadericon «جهانبازی» کانون در منا به دیدار حق رفت

عبدالصالح جهانبازی کارشناس روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان چهارمحال بختیاری در فاجعه غم‌انگیز منا جان باخت.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، سرزمین منا در روز عید سعید قربان، قربانگاه هزاران زائری شد که از کشورهای مختلف جهان به سوی جمرات ره می پیمودند تا سنگ‌های خود را به سوی شیطان‌های درونی و بیرونی پرتاب کنند.
در این میان، جان باختن صدها زایر ایرانی بر اثر بی‌کفایتی و بی‌تدبیری میزبانان در کشور عربستان سعودی، ایرانیان را نیز در این مصیبت سوگوار کرد.
عبدالصالح جهانبازی یکی از همین جانباختگانی بود که سال‌ها افتخار خدمت‌گذاری به کودکان و نوجوانان استان چهارمحال و بختیاری را به عنوان یک کارشناس با تجربه روابط عمومی و رسانه در کارنامه‌ی کاری خود ثبت کرده بود و در نخستین روز هفته ملی کودک نیز در زادگاه خود گوجان به خاک سپرده شد.
او متولد سال ۱۳۵۴ بود و فعالیت‌های خود را در کانون استان از خرداد ۱۳۸۱ آغاز و پس از آن از سال ۱۳۸۳ به عنوان کارشناس روابط عمومی منصوب شد در این سال‌ها نام او همواره در زمره‌ی کارشناسان برتر روابط عمومی کانون در سطح کشور و استان قرار داشت.
این زایر پاک‌باز حج امسال، دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی علوم تربیتی در مقطع کارشناسی بود و در عین حال عناوینی مانند دبیری ستاد اقامه‌ی نماز، جشنواره‌ی رضوی، کمیته‌ی اجرایی کودک و نوجوان دهه‌ی فجر و مشاور جوان مدیرکل کانون استان در سال ۱۳۸۶ از جمله مسوولیت‌های وی در این سال‌ها به شمار می‌رود.
برگزیده‌شدن در پنجمین و ششمین همایش روابط عمومی‌های برتر استان چهارمحال و بختیاری در سال‌های ۹۲ و ۹۳، داوری جشنواره نشریه‌ی نگاری الکترونیکی و عکاسی رضوی در سال ۹۳ و دریافت لوح‌های قدردانی از سوی استانداران و معاونان سیاسی امنیتی استان از دیگر موفقیت‌های این زایر حج ابراهیمی است.
در همین حال تلاش‌ها و ارتباط‌های رسانه‌ای وی، مدیریت سایت خبری کانون استان و نگارش‌ صدها عنوان خبر طی سال‌های ۱۳۸۱ تاکنون به معرفی بیشتر فعالیت‌ها و مراکز کانون در استان منجر شد که از این راه نقش این کارشناس شاخص روابط عمومی کانون و فعال رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی در این جریان‌سازی رسانه‌ای و کمک به ایجاد امکانات برای کودکان و تحقق بخشی از حقوق کودکان در استان، با اهمیت ارزیابی می‌شود.
«نگین» و «نازنین» دو یادگار عبدالصالح جهانبازی که خود از اعضای فعال مراکز کانون استان چهار‌محال و بختیاری هستند با فعالیت‌های فرهنگی‌هنری و ادبی راه این فعال رسانه‌ای را ادامه خواهند داد.
بر اساس این گزارش پیکر پاک و مطهر عبدالصالح جهانبازی روز ۱۴ مهر وارد کشور شد و صبح روز ۱۵ مهر در میان حزن و اندوه خانواده و همکاران وی در کانون استان چهار محال و بختیاری در زادگاهش شهر گوجان به دامن خاک سپرده شد.
آخرین عکس او در مسجد جفره و در لباس احرام بر روی صفحه اینستاگرام وی منتشر شده بود.
در پی وقوع این مصیبت بزرگ، علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز با صدور پیامی این مصیبت را به همسر و فرزندان او تسلیت گفت و تاکید کرد: امروز خانواده بزرگ کانون در سراسر این سرزمین نیز در این مصیبت داغدار هستند.
اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل و کارشناسان روابط عمومی کانون سراسر کشور نیز مصیبت درگذشت حاج عبدالصالح جهانبازی را به خانواده آن عزیز و کارکنان کانون استان چهار‌محال و بختیاری تسلیت می‌گویند.

دیدگاهی بنویسید