postheadericon حرکت کتاب‌خانه سیار کانون در شهر سجاس آغاز شد

کتاب‌خانه سیار شهری کانون پرورش فکری شهرستان سجاس در استان زنجان کار خدمات‌رسانی فرهنگی به کودکان و نوجوانان این شهرستان را آغاز کرد.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، در آیین آغاز به کار این کتاب‌خانه‌ی سیار شهری حجت‌الاسلام احمد اصلانی امام جمعه شهر سجاس با اشاره به اهمیت راه‌اندازی این امکان فرهنگی گفت: مسایل فرهنگی حوزه کودکان و نوجوانان امروز یک موضوع جدی و نیازمند توجه بیشتر است.
وی افزود کسانی که در مسایل کودکان و نوجوانان صاحب نظر هستند و مباحث تربیتی را دنبال می‌کنند لازم است نسبت به مسایل فرهنگی و اعتقادی این مخاطبان احساس تکلیف بیشتری داشته باشند.
اصلانی در ادامه یادآور شد: فضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک فضای معنوی، فرهنگی و علمی مناسب برای این گروه سنی است و باید تلاش شود از این فضا بیشترین بهره‌گیری صورت گیرد تا افراد فرهیخته و متدین تربیت شوند.
وی در پایان تاکید کرد باید تلاش کنیم تا فرهنگ ناب اسلام و ناب علوی در جامعه حاکم باشد.
در ابتدای این مراسم هم‌چنین محمدنقی صالحی مدیر کل کانون استان زنجان نیز در سخنانی گفت: این مرکز با هدف توسعه کتاب‌خوانی ، ایجاد امکان دسترسی بیشتر کودکان و نوجوانان مناطق محروم شهر به محصولات و فعالیت‌های فرهنگی و هنری کانون و شناسایی استعدادها و توان‌مندی‌های بچه‌ها و رشد و پرورش آن‌ها راه‌اندازی شده است.
کتاب‌خانه سیار شهری سجاس بیست و سومین مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری استان زنجان است که با تلاش‌ و حمایت مسوولان شهری راه‌اندازی شد و کار خدمت رسانی به مخاطبان خود را آغاز کرد.

دیدگاهی بنویسید