مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون خبر داد:

postheadericon حضور قصه‌گویان مطرح جهان در ایران

یازده قصه‌گوی شاخص جهان، میهمان هجدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌شوند.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک۴۴، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون در این زمینه توضیح داد: حدود ۵۲ قصه‌گوی بین‌المللی از کشورهای مختلف جهان برای شرکت در جشنواره اعلام آمادگی کردند که از میان آن‌ها، آثار و شرح سوابق ۳۶ قصه‌گو ترجمه شد.
مجتبی دانشور همچنین گفت: خلاصه تجربه‌های کاری و آثار ۲۴ قصه‌گو به دبیرخانه جشنواره قصه‌گویی کانون ارسال شد که از بین این افراد، ۱۱ نفر توسط شورای ویژه‌ای انتخاب شدند که هماهنگی‌های لازم برای حضور آنان در ایران در حال انجام است.
دبیر اجرایی هجدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی افزود: این قصه‌گویان از کشورهای آمریکا، اسکاتلند، آلمان، هند، لبنان، مالزی، دانمارک، شیلی، اسپانیا، کنیا و استرالیا در روزهای برگزاری این جشنواره به روایت قصه‌های خود می‌پردازند.
وی یادآور شد: بئاتریس مونته نویسنده و قصه‌گوی بین‌المللی از کشور اسپانیا نیز کارگاه قصه‌گویی برای مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جشنواره برگزار خواهد کرد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون در ادامه خاطرنشان کرد: ماریو کنی از اسکاتلند نیز علاوه بر قصه‌گویی در جشنواره، کارگاه آموزش قصه‌گویی برای علاقه‌مندان برپا می‌کند.
به گفته‌ی دانشور، بیش‌تر قصه‌گویان خارجی که در این جشنواره حضور می‌یابند، فعالیت‌های پژوهشی در زمینه قصه‌گویی دارند و عضو یا موسس خانه قصه‌گویی، قصه درمان و نویسنده هستند.
دبیر اجرایی هجدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی افزود: این قصه‌گویان با ابزار، بدون ابزار و با سازهای مخصوص، قصه‌های خود را روایت خواهند کرد.
هجدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در روزهای ۲۷ تا ۳۰ بهمن در تهران با حضور ۳۴ قصه‌گوی ایرانی و ۱۱ قصه‌گوی خارجی برگزار می‌شود.

دیدگاهی بنویسید