postheadericon درخشش کانون یزد در رقابت‌های رباتیک ایران

اعضای مرکز فرهنگی‌هنری شماره ۳ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد، در میان برترین‌های رقابت‌های رباتیک ایران اپن ۲۰۱۶ تهران شد.

به گزارش نشریه الکترونیک پلاک۴۴، اعضای مرکز فرهنگی‌هنری شماره ۳ کانون یزد در این مسابقه، بعد از سه روز رقابت فشرده در لیگ‌های مختلف رباتیک، مقام چهارم ربات امدادگر و مقام ششم بخش ربات نمایشگر را کسب کردند.

هم‌چنین، در لیگ نمایش دانش‌آموزی، تیم آریانا از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد رتبه طرح و ایده ۲ را به دست آورد.

دو تیم رباتیک از اعضای کانون یزد نیز متشکل از ۱۰ نفر از دو لیگ امدادگر و نمایشی به رقابت پرداختند.

در این رقابت‌ها علیرضا کارگر به عنوان مدرس و مربی راهنمای اعضا، و مصطفی حدادی به‌عنوان مربی، اعضا را همراهی کردند. همچنین زهرا اتحادی مربی مسوول مرکز فرهنگی هنری شماره‌ی ۳ کانون یزد کار طراحی غرفه کانون در محل برگزاری این مسابقه ها را برعهده داشت.

یازدهمین دوره‌ مسابقات بین‌المللی روبوکاپ آزاد ایران با عنوان (Iran open) با حضور تیم‌های داخلی و خارجی – که بزرگ‌ترین عرصه‌ی رقابت‌های رباتیک کشور محسوب می‌شود – از تاریخ ۱۸ تا ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ به همت و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد، کمیته‌ ملی روبوکاپ ایران و دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در محل نمایشگاه‌های تهران برگزار شد.

مراسم پایانی و معرفی برترین‌های یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی آزاد ایران، شامگاه جمعه با حضور تیم‌های شرکت کننده و مهمانان ایرانی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

در یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران، ۳۲۰ تیم از ایران و ۱۴ کشور خارجی در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی از ۱۸ تا ۲۰ فروردین ۱۳۹۵، به رقابت پرداختند.

گفتنی است، اعضای کانون یزد، امسال برای سومین سال متوالی است که در مسابقات حضور داشتند.

دیدگاهی بنویسید