postheadericon دعوت از کودکان و نوجوانان برای شرکت در مسابقه «شعرخوانی و مشاعره رضوی»

شعرخوانی و مشاعره رضوی» از سری مسابقات ویژه‌ی کارگروه کودک و نوجوان سیزدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام است که از سوی کانون برگزار می‌شود.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، شرکت‌کنندگان می‌توانند اشعار و سروده‌های خودشان را که مرتبط با موضوع رضوی است به جشنواره ارسال کنند.
آثار شرکت‌کنندگان قرار است در بخش شعرخوانی در در چهار گروه سنی: ۷ تا ۹ سال، ۱۰ تا ۱۱ سال، ۱۲ تا ۱۴ سال و ۱۵ تا ۱۷ سال و در بخش مشاعره، در سه گروه سنی: ۱۰ تا ۱۲سال، ۱۳ تا ۱۵ سال و ۱۶ تا ۱۷ سال مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
بر اساس این فراخوان، در این بخش داوطلبان به حفظ و خوانش اشعاری اقدام می‌کنند که دارای قالب شعری بوده و از نظر معنی شفاف و مناسب گروه سنی کودک و نوجوان باشد.
در عین حال، در بخش مشاعره تقویم زمانی اجرای مشاعره در ۳ مرحله طراحی شده و در بخش شعرخوانی تاریخ انجام مراحل استانی در اختیار استان است که از برگزیدگان هم‌زمان با دهه کرامت تقدیر خواهد شد.
دبیرخانه کارگروه کودک و نوجوان جشنواره رضوی که در اداره کل آفرینش‌های فرهنگی و امور استان‌های کانون واقع در خیابان حجاب تهران مستقر شده است؛ بهمن سال گذشته با انتشار یک فراخوان در ۸ موضوع از علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد فرهنگی مذهبی و هنری دعوت کرده بود.
گفتنی است فراخوان کارگروه کودک و نوجوان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام) از سوی کانون، با ۸ موضوع «نقاشی»، «خوش‌نویسی»، «داستان کوتاه»، «شعرخوانی و مشاعره»، «معرفی شخصیت»، نشریه‌نگاری (کاغذی)، «قصه‌گویی بین‌المللی» و «معرفی کتاب» (کتاب‌سازی) در پایگاه اطلاع‌رسانی کانون به نشانی www.kanoonnews.ir منتشر شده است.

دیدگاهی بنویسید