در قالب یک فعالیت آموزشی ترویجی صورت گرفت

postheadericon دوستی کودکان اراکی با «درنا»های مهاجر

اعضای مرکز فرهنگی‌هنری مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اراک با همکاری سازمان مردم نهاد «کیمیای سبز» در ویژه‌برنامه‌ای، روز «درنا» را گرامی‌داشتند.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی روز ۱۵ آبان در مرکز فرهنگی‌هنری مجتمع اراک و به منظور آشنایی بیشتر بچه‌ها با اهمیت توجه به محیط زیست اقدام به برگزاری همایشی با این موضوع کردند.
روز ۱۵ آبان از سال ۱۳۸۸ از سوی یک موسسه‌ی غیردولتی فعال زیست محیطی در استان مرکزی که داوطلبانه با هدف به‌سازی محیط زیست با رویکردی آموزشی، پژوهشی و فرهنگی فعالیت می‌کند، به عنوان روز استانی «درنا» پیشنهاد شده است.
این در حالی است که «تالاب میقان» استان مرکزی همه ساله میزبان بیش از ۱۳۰ گونه پرنده و نزدیک به ۱۲ هزار درنا به عنوان شاخص پرندگان این زیستگاه طبیعی است و جلب توجه بیشتر مسوولان و اقشار مختلف جامعه به موضوع حفاظت از این گونه‌ پرنده زیبا ضروری به نظر می‌رسد.
بر همین اساس روز ۱۵ آبان امسال بیش از ۷۰ عضو کودک و نوجوان مراکز فرهنگی‌هنری کانون استان مرکزی با حضور در مجتمع اراک به اجرای فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلف با موضوع محیط زیست و حفاظت از پرنده درنا در قالب کارگاه‌های مسابقه، نقاشی، ادبی، کاردستی و… پرداختند.

دیدگاهی بنویسید