شورای شهر تهران تصویب کرد

postheadericon عضویت کانون و صدا و سیما در کمیته اجرایی شهر دوستدار کودک

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و صدا و سیما با رای اکثریت نمایندگان شورای اسلامی شهر تهران به جمع اعضای کمیته اجرایی شهر دوستدار کودک پیوستند.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴ به نقل از سایت شورای اسلامی شهر تهران، در دویست و هشتمین جلسه شورا اعتراض فرمانداری مبنی بر مصوبه شورا در خصوص شهر دوستدار کودک مورد بررسی قرار گرفت.
در متن اعتراض فرمانداری آمده بود: «در راستای جلوگیری از موازی کاری‌ها، حضور نمایندگانی از دستگاه‌های اجرایی مرتبط از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فرمانداری تهران به جهت هماهنگ کردن دستگاه‌های متولی در این خصوص در ترکیب اعضای کمیته اجرایی با حق رای پیشنهاد می‌شود.»
این در حالی بود که در جریان بررسی این اعتراض حجت‌الاسلام عبدالمقیم ناصحی رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، این اعتراض را یک توصیه و پیشنهاد عنوان کرد و ادامه داد: ما در کمیته اجرایی نزدیک به ۱۰ نهاد و سازمان از جمله آموزش و پرورش، معاونت بهزیستی و معاونت بهداشت و درمان وزارت بهداشت را نیز گنجاندیم نیاز به اضافه کردن این دو نهاد نیست ولی اگر اعضای شورا با این پیشنهاد موافق هستند، ما نیز منعی نداریم.
پرویز سروری عضو دیگر شورا نیز به نوعی حضور آموزش و پرورش را در برگیرنده کانون پرورش فکری نیز عنوان کرد.
بر اساس همین گزارش مهدی چمران رییس شورای شهر تهران هم این اعتراض را یک پیشنهاد قابل بررسی دانست.
در ادامه بررسی این موضوع، احمد مسجدجامعی عضو این شورا از این پیشنهاد دفاع کرد و گفت: اگر مباحث سخت‌افزاری مد نظر باشد، آموزش و پرورش کفایت می‌کند اما در این مورد (شهر دوستدار کودک) به نظر می‌رسد حضور کانون پرورش فکری بر حضور آموزش و پرورش اولی باشد. بنابراین می‌توان پیشنهاد فرمانداری را لحاظ کرد.
بر اساس گزارش سایت شورای شهر تهران در ادامه بحث مجتبی شاکری رییس کمیته نام‌گذاری شورا نیز پیشنهاد کرد که علاوه بر کانون پرورش فکری، صدا و سیما نیز به منظور اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی جزو این کمیته قرار بگیرد.
در نهایت با تصویب اکثریت اعضای شورا از این پس در کمیته اجرایی شهر دوستدار کودک شورای شهر، نمایندگان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و صدا و سیما حضور خواهند داشت.
مهر سال ۱۳۹۴ و در یکصد و نود و یکمین جلسه شورا، لایحه «آیین نامه اجرایی مصوبه شهر دوستدار کودک» مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد تا بر اساس آن شرایط زیست محیطی، عمومی، حمل و نقل، شهرسازی و معماری، امور بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی کودکان تهرانی با همکاری و تعامل سایر مراجع و سازمان‌های مرتبط ارتقا یابد.

دیدگاهی بنویسید