مدیرعامل کانون:

postheadericon فرآیند نشر «کتاب‌های خودمان» تغییر کرده است

مدیرعامل کانون گفت: اجرای طرح «کتاب‌های خودمان» تعطیل نشده بلکه فرآیند روش تولید آن تغییر کرده است.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون، در گردهم‌آیی کارشناسان مسوول و کارشناسان ادبی کانون، با بیان این مطلب افزود: ما معتقد به ارتقای طرح کتاب‌های خودمان هستیم. به صلاح کانون نیست که کتابی را با مرغکش چاپ کند که کاری ضعیف است. آثار همکاران که در حد استاندارد کانون است چاپ خواهد شود.
وی ادامه داد: مرکز تجربیات کانون، کتاب‌های نوشته شده توسط همکاران را بررسی می‌کند و به حد استاندارد می‌رساند و در چرخه چاپ قرار می‌دهد. وقتی کتابی در حد چاپ نباشد برای نویسندگانش آموزش می‌گذاریم تا اشکالات آنان برطرف شود.
وی با بیان این که کانون باید مربی و کارمند را به تخصص لازم برساند گفت: کانون یک جریان سیالی است که همه را به رشد می‌رساند.
مدیرعامل کانون در بخش دیگری از سخنانش توجه بیشتر به اطلاع‌رسانی و تبلیغ فعالیت‌ها را از رویکردهای مورد تاکید عنوان کرد و افزود: من معتقد نیستم تبلیغات کاذب برای کانون انجام شود اما آنچه که هست را باید تبلیغ کنیم به طورمثال فیلم‌های کانون، از تلویزیون پخش و دیگر محصولات کانون نیز تبلیغ شود.
وی هم‌چنین اضافه کرد: باید دانش‌آموزان را هماهنگ کنیم تا به صورت گروهی به مراکز فرهنگی‌هنری کانون بیایند و از آموزش‌های مربی کانون آگاه شوند تا از این طریق جذب مراکز شوند.
حاجیان‌زاده گفت: خانواده‌ها یکی از مخاطبان ما هستند؛ کارگاه‌هایی به صورت آزمایشی برای خانواده‌ها تشکیل داده‌ایم. هم‌زمان که خانواده‌ها بچه‌هایشان را در کارگاه‌ها می‌گذارند فعالیتی را به خانواده‌ها آموزش دهیم.
مدیرعامل کانون با اشاره به پایدارسازی اعضای نوجوان نیز گفت: برای نوجوانان باید فضای فیزیکی مراکز را تغییر دهیم. مربی مخصوص نوجوان داشته باشیم و نوع فعالیت‌هایی که برای نوجوانان داریم، به روز و متفاوت شود.
وی درباره جذب نیروی انسانی و مشکلات مربیان پاره وقت نیز گفت: سیاست دولت است که جذب نیرو نداشته باشیم در عین حال درباره‌ی نیروهایی پاره‌وقت باید دلبستگی کانونی و انگیزه مناسب برای آن‌ها ایجاد کنیم. ما در تلاش هستیم تا تناسب دریافتی این نیروها حفظ شود و سابقه کارشان محفوظ بماند.
مدیرعامل کانون گفت: بحث توسعه سواد خواندن مبنایی و ریشه‌ای است و یک رویکرد بوده؛ که توسط مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری کانون دنبال می‌شود و پشتیبان بحث قصه‌گویی و فعالیت‌های ادبی و هنری، سواد خواندن است.
حاجیان‌زاده افزود: اگر کسی مهارت خواندن داشته باشد مهارت‌های دیگر مانند نوشتن، گوش دادن نیز به دست می‌‌آورد.
گردهم‌آیی کارشناس مسوولان و کارشناسان ادبی کانون، در روزهای ۲۷ و ۲۸ بهمن به مدت ۲ روز در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون در خیابان حجاب برگزار می‌شود.

دیدگاهی بنویسید