هم‌زمان با پنجاهمین سال تاسیس کانون:

postheadericon فروشگاه عرضه‌ی محصولات فرهنگی کانون در رشت گشایش یافت

نمایشگاه و فروشگاه عرضه‌ی محصولات فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، در رشت گشایش یافت.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، این مرکز به منظور ترویج فرهنگ کتا‌ب‌خوانی و فراهم آوردن بسترهای مناسب برای حضور نسلی خلاق و نوآور در عرصه‌های مختلف هم‌زمان با پنجاهمین سال تاسیس کانون پرورش فکری با حضور مسوولان کشوری و استانی افتتاح شد.
در آیین افتتاح این فروشگاه، فریدون واحدی معاون توسعه و مدیریت منابع کانون، گفت: رسالت کانون، تولید و عرضه‌ی محصولات فرهنگی به مخاطبان است و در این مسیر جذب بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز در سایه‌ی تعامل میان کانون و سایر نهاد‌ها بایستی مد نظر قرار داشته باشد.
وی بر ضرورت ایجاد جاذبه بین کودکان و نوجوانان برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی تاکید کرد و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی بین کودکان و نوجوانان را مهمترین رسالت فروشگاه‌ها و مراکز عرضه محصولات فرهنگی و هنری کانون دانست.
واحدی با اشاره به این‌که حذف محصولات فرهنگی مانند کتاب از سبد خانواده‌ها نگران‌کننده است افزود: اهالی قلم، رسالت خطیری دارند چراکه تعطیلی فروشگاه‌های عرضه محصولات فرهنگی خوشحال‌کننده نیست.
معاون توسعه و مدیریت منابع کانون تاکید کرد: در کنار این جاذبه‌های اقتصادی، باید به عرصه‌ی تولید و توزیع محصولات فرهنگی نیز توجه کنیم و این بخش به صورت ویژه مورد حمایت قرار بگیرد.
وی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با لزوم سمت و سو بخشیدن به تلاش‌ها در جهت تولید و عرضه‌ی محصولات فرهنگی به بیش از ۱۳ میلیون مخاطب دانش‌آموز اشاره کرد و استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها را در این مسیر خواستار شد.
معاون توسعه و مدیریت منابع کانون به رویکرد مسوولان کانون اشاره کرد و توجه به سیاست‌های رفاهی را در راستای کیفیت‌بخشی به فعالیت‌ها از اولویت‌ها دانست.
واحدی با بیان این‌که اساس مدیریت در نظام مقدس جمهوری اسلامی و کانون پرورش فکری حفظ کرامت انسانی است و آنچه کانون را به خانواده‌ی مهر و مهربانی بدل کرده، حفظ مقام و منزلت همکاران است، تصریح کرد: البته به این موضوع تنها از دریچه‌ی مادی نگریسته نمی‌شود؛ تکریم و حمایت معنوی نیز مورد توجه قرار داشته و دارد.
علی پورحسن مدیر کل کانون گیلان نیز در این آیین، اظهار داشت: این فروشگاه و نمایشگاه‌ عرضه‌ی محصولات فرهنگی بر اساس تعامل با مسوولان و دستگاه‌های استانی راه‌اندازی شد و افزایش این مراکز در شهرهای مختلف از جمله بندر انزلی، لاهیجان و آستارا نیز در دستور کار قرار دارد.
مدیر کل کانون گیلان هم‌چنین از راه‌اندازی سامانه‌ی عرضه‌ی اینترنتی محصولات کانون پرورش فکری در آینده‌ی نزدیک خبر داد و این امر را موجب دسترسی آسان‌تر مخاطبان به کتاب و محصولات فرهنگی خواند.

کار فرهنگی برای کودکان یک اصل مهم است
فیروز فاضلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این مراسم، به نقش ‌و اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و فرهنگ سازی اشاره و از انتقال آموزه‌ها به کودک و نوجوان به عنوان کار زیر بنایی یاد کرد.
فاضلی پیشینه و فعالیت کانون در زمینه‌ی کشف و پرورش استعداد کودکان و نوجوانان را مورد توجه قرار داد و حضور شخصیت‌های برجسته در عرصه‌های مختلف – که سابقه‌ی عضویت در مراکز فرهنگی هنری کانون را داشته‌اند – گواه این مدعا دانست.
گفتنی است این مرکز افزون بر معرفی و عرضه‌ی کتاب و سایر محصولات فرهنگی اعم از نوشت‌افزار‌های تولیدی کانون با نماد ایرانی اسلامی، لوح‌های فشرده، سرگرمی‌‌های سازنده، کتاب ‌و لوح‌های فشرده‌ی کانون زبان ایران با حضور کارکنان آشنا به مسایل فرهنگی برای راهنمایی مراجعان به ‌فعالیت ‌خواهد پرداخت.
این مرکز در خیابان حافظ (روبروی پارک قدس) و در طبقه‌ی همکف اداره کل ارشاد اسلامی استان گیلان قرار دارد.

دیدگاهی بنویسید