با تایید کارشناسان:

postheadericon مجوز بهره‌برداری از مرکز شماره ۲ کانون میبد صادر شد

مجوز بهره‌برداری از مرکز فرهنگی‌هنری شماره ۲ کانون – که کار ساخت آن به پایان رسیده است – در جریان بازدید معاونان فرهنگی، توسعه‌ و مدیریت منابع و سرپرست طرح‌های عمرانی از این مرکز صادر شد.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، این ساختمان در۲ فاز ملحق‌شده به‌ هم، با زیربنای ۳۹۰ متر مربع توسط پرفسور محمدعلی کریم‌زاده خیر میبدی با سبک معماری سنتی در محله قدیمی بشنیغان این شهرستان آماده شده است.
براساس این گزارش فاز ۱ این مجموعه یک بنای قدیمی است که مناسب سازی شده و فاز ۲ آن ساختمان جدیدی است که با سبک معماری سنتی شهرستان میبد مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی‌هنری ساخته شده و در اختیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد قرار گرفته است.
بر همین اساس در بازدید محمدعلی شامانی معاون فرهنگی و فریدون واحدی معاون توسعه‌ی مدیریت و منابع و رضا رضایی سرپرست طرح‌های عمرانی کانون – که با همراهی عباسعلی‌ دانافر مدیرکل کانون استان یزد، حسین فلاح فرماندار و محسن موحدی‌فرد رییس آموزش و پرورش شهرستان میبد صورت گرفت – مناسب‌سازی این ساختمان مورد تایید قرار گرفت.
هم‌چنین شامانی در نشست با کارکنان کانون استان و مسوولان شهرستان میبد در این مرکز گفت: حضور خیران در گسترش عرصه‌های فرهنگی به ویژه برای کودک و نوجوان فرصت‌هایی مغتنم و ستودنی است.
معاون توسعه‌ و مدیریت منابع نیز در ادامه بر اهمیت استانداردسازی در راه‌اندازی مراکز فرهنگی هنری کانون در سطح کشور تاکید کرد.
در این نشست در زمینه راه‌اندازی کتاب‌خانه‌ی سیار شهرستان میبد نیز با همکاری مسوولان این شهرستان به ویژه فرمانداری میبد صحبت‌هایی انجام شد.
تربیت در بستر آرامش شکل می‌گیرد
معاون فرهنگی کانون در آخرین برنامه‌ی سفر خود در بازدید از مجتمع فرهنگی‌هنری کانون استان یزد با بیان‌ این‌که تربیت در بستر آرامش شکل می‌گیرد، گفت: حضور ما در بازدیدها باید در مسیر امنیت و آرامش برای فضای کانون باشد.
وی با اشاره به نگاه ویژه‌ی معاونت فرهنگی در مورد برتری کیفیت فعالیت‌ها نسبت به کمیت‌ها تاکید کرد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان محل مهربانی‌ها و دوستی‌هاست. چرا که جنس کار آن به خاطر مخاطبانش مهربانانه است و هم‌واره افتخار ما این است که برای کودکان کار می‌کنیم.
شامانی از بخش‌های مختلف مجتمع از جمله کتاب‌خانه‌های کودک و نوجوان، کتاب‌خانه‌ی مرجع و واحد آفرینش‌های ادبی، کتاب‌خانه‌ی پستی، سینما کوچک، اتاق بازی و سرگرمی، کلاس‌های ویژه‌ی موسیقی، نمایشگاه هنری گالری مجتمع فرهنگی‌هنری، اتاق عروسک‌ها بازدید کرد.
در ادامه به تماشای دو انیمیشن «دلم یک دوست می‌خواهد» و «یخی که عاشق خورشید شد»  کار مربیان فرهنگی مجتمع کانون یزد نشست.
گفتنی است، برنامه‌ی سفر معاونان مدیرعامل کانون عصر روز ۱۳ اردیبهشت‌ با بازدید از مجتمع فرهنگی‌هنری یزد پایان یافت.

دیدگاهی بنویسید