پنجمین کارگاه تخصصی پویانمایی در بوشهر برگزار شد

postheadericon مربیان آموزش دیده کانون، مروجان هنر پویانمایی

با برپایی پنجمین کارگاه تخصصی پویانمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوشهر ویژه مربیان هنری موج تازه‌ای از فعالیت‌های کانون برای ترویج این هنر جذاب در میان مخاطبان کودک ونوجوان آغاز شده است.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، در ادامه‌ی این فعالیت‌های آموزشی سروش دیانتی انیماتور به بوشهر رفت و در یک کارگاه تخصصی به مدت ۲ روز مربیان هنری کانون استان را با اصول انیمیشن و اصول اولیه تدوین با نرم افزار adobe premiere آشنا کرد.
بر اساس این خبر، در بخش انیمیشن سعی شد تا مباحث پایه‌ای برای متحرک سازی و بازسازی در تولید فیلم‌ها مورد توجه قرار گیرد و در بخش تدوین و نرم‌افزار، مربیان با شیوه کار با آن و مباحث کلی تدوین و روش‌های ضبط صدا و جایگزینی، تدوین موسیقی و تیتراژ، آگاه شوند.
زکیه امیرپور مدیر کل کانون بوشهر نیز درباره این دوره آموزشی گفت: امید است در پایان این دوره مربیان بتوانند نیازهای اعضا را در زمینه پویانمایی برطرف کرده و تابستان پر نشاطی را برای کودکان فراهم آورند. همچنین آرش یزدان‌شناس مسوول برگزاری این دوره تخصصی با بیان این‌که این دوره با مشارکت شرکت توزیع برق استان بوشهر برگزار شد هدف از این کارگاه تخصصی را آمادگی هر چه بیشتر مربیان مراکز برای حضور در چهارمین جشنواره پویانمایی “موج” که در مهر ماه امسال برگزار می‌شود دانست.
ساخت فیلم‌های انیمیشن از جمله فعالیت‌هایی است که در مراکز کانون سراسر کشور و از سوی اعضا و مربیان این مراکز مورد استقبال واقع می‌شود.
در همین زمینه کانون طی سال‌های گذشته با برپایی کارگاه‌های آموزشی در استان‌های مختلف کشور، همچنین در کنار جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران، مربیان خود را با این هنر جذاب آشنا کرده است.
حاصل این فعالیت‌ها در مراکز کانون آثار متعددی است که از سوی اعضای بیش از ۹۰۰ مرکز کانون سراسر کشور ساخته شده و در جشنواره فیلم‌های کودکان برای کودکان نمایش داده می‌شود.

دیدگاهی بنویسید