سنگ تمام مقام‌های شهری برای دختری هنرمند

postheadericon مسوولان بشرویه از نوجوان برگزیده مسابقه نقاشی ژاپن تجلیل کردند

مسوولان شهری بشرویه در استان خراسان‌جنوبی در آیینی از عضو نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و برگزیده مسابقه‌ی بین‌المللی نقاشی کشور ژاپن تجلیل کردند.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، در این مراسم که در سطحی بالا و با حضور امام جمعه، فرماندار، رییس شورای شهر، شهردار و جمع دیگری از مسوولان در محل فرمانداری بشرویه برگزار شد، دیپلم افتخار پانزدهمین مسابقه بین‌المللی نقاشی محیط زیست «جی کیو ای» کشور ژاپن به «انیس کیانی‌زاده» عضو مرکز فرهنگی‌هنری کانون بشرویه اهدا شد.
بر اساس این گزارش علی باقری فرماندار بشرویه در ابتدای این مراسم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را زیر بنای تحولات فرهنگی و هنری دانست و گفت: امروز باید تلاش کنیم کودکان به گونه‌ای تربیت شوند که در آینده بتوانند کشور را در مقابل آسیب‌های فرهنگی، اجتماعی و دینی بیمه کنند.
وی با اشاره به این‌که موفقیت کودکان و نوجوانان جامعه مرهون تلاش، دلسوزی و همت مربیان، معلمان و خانواده در امر تعلیم و تربیت است، افزود: خانواده و به ویژه مادران نقش به‌سزایی در تربیت کودکان و نسل آینده جامعه دارند، بنابراین باید کمک کنند تا افکار معنوی و فکری فرزندان‌شان در فضاهای مناسب فرهنگی‌هنری رشد کند.
فرماندار بشرویه اضافه کرد: امروز با افتخار در این مراسم حضور داریم تا قدردان افتخار آفرینی یکی از نوجوانان شهرمان باشیم که در عرصه هنر و اندیشه توانسته است در عرصه بین‌المللی از میان هزاران اثر نقاشی با داوری‌های موشکافانه و دقیق، دیپلم افتخار مسابقه بین‌المللی نقاشی محیط زیست ژاپن را از آن خود کند.
موفقیت کودکان و نوجوانان هنرمند ایرانی در مسابقه‌های بین‌المللی نقاشی در سطح جهان از ارزش بالایی برخوردار است و سالانه چند ده عضو مراکز کانون سراسر کشور جوایز متعددی را از معتبرترین رقابت‌های هنری به دست می‌آورند.
در این میان مسوولان ارشد استان‌ها و شهرهای مختلف کشور این کودکان و نوجوانان افتخارآفرین را با برگزاری آیین‌هایی ویژه و اهدای جایزه به آن‌ها مورد تشویق قرار می‌دهند.
بر همین اساس و در نشست تجلیل از دختر هنرمند «بشرویه»‌ای هم‌چنین حجت‌الاسلام محمد شمس‌الدین امام جمعه این شهر گفت: بهترین زمان تربیت و آموزش فرزندان دوران کودکی است و هنگامی که با مهر و محبت مادری همراه شود، منجر به رشد و تعالی کودکان خواهد شد.
امام جمعه بشرویه با اشاره به این جمله معروف که آن‌چه کودک در دوران کودکی می‌آموزد، گویا بر روی سنگ حک می‌شود و تا پایان عمر، در ذهن او خواهد ماند گفت: باید مراقب آن‌چه به فرزندان‌مان می‌آموزیم باشیم، زیرا این آموزه‌ها تا دوران بزرگ‌سالی در زندگی و تصمیمات آنان تأثیرگذار است.
وی اضافه کرد: هنر نقاشی بیان حقیقت و پیام درونی هنرمند به مخاطب است و کودک بسیاری از احساسات درونی، فکری و ذهنی خود را در قالب تصویر بیان می‌کند.
هم‌چنین عبدالرضا صمدی مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در ادامه این مراسم از توجه ویژه فرماندار بشرویه و همه‌ی مسوولانی که به هنر احترام گذاشتند، قدردانی کرد و گفت: این‌گونه برنامه‌ها موجب ترویج هنر و احترام به کودکان می‌شود تا یک اتفاق فرهنگی در شأن بالایی قرار گیرد و این مراسم تابلوی زیبای نقاشی عضو موفق مرکز فرهنگی هنری بشرویه را کامل کرد.
صمدی با بیان این‌که همه باید برای گسترش هنر در محیط خانواده و جامعه تلاش کنیم، تصریح کرد: امروزه شرایط تعلیم و تربیت با گذشته متفاوت است و باید به این موضوع حساس باشیم، زیرا انسان هنرمند  صاحب دو خصلت نیکوی، صبوری و آرامش است و هنر باید بخشی از زندگی کودکان را به خود اختصاص دهد.
وی اضافه کرد: وجود مکانی به نام مرکز فرهنگی هنری بشرویه در این شهر سبب شد تا کودکان و نوجوانان عضو کانون موفقیت‌های بسیاری را در عرصه‌های بین‌المللی کسب کنند و ما قدردان توجه همیشگی مسوولان به موفقیت‌های کودکان و نوجوانان هستیم.
صمدی در پایان سخنانش از مسوولان شهرستان بشرویه خواست با توجه به وجود کودکان و نوجوانان مستعد و با انگیزه در این شهرستان، مرکز فرهنگی‌هنری بشرویه را در بخش تجهیز و توسعه مورد حمایت بیشتری قرار دهند.
 گفتنی است در این مراسم علی قلیان رییس شورای اسلامی شهر، حسین بلالی شهردار و معصومه امینی‌پور معاون آموزشی آموزش و پرورش بشرویه دیگر مسوولانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

دیدگاهی بنویسید