با حکم مدیرعامل صورت گرفت

postheadericon مناف یحیی‌پور جایگزین مهدی باقری در معاونت تولید

سکان معاونت تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حکم مدیرعامل کانون به مناف یحیی‌پور سپرده شد.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، در آیینی که روز ۴ خرداد ۱۳۹۴ در مجتمع کانون برگزار شد، علیرضا حاجیان‌زاده این مسوولیت را به یحیی‌پور واگذار و از خدمات مهدی باقری معاون سابق قدردانی کرد.
حاجیان‌زاده در این آیین اظهار امیدواری کرد با حضور یحیی‌پور در این سمت، کانون شاهد رونق بیشتری در حوزه‌ی تولید باشد و آرمان‌هایی که برای ارتقای تولیدات کانون در نظر گرفته است، همچنان تحقق پیدا کند.
مدیرعامل کانون به این آرمان‌ها و آرزوها اشاره کرد و گفت: ارتقای تولیدات، ایجاد توازن در تنوع بین تولیدات و تحقق پیوست‌های فرهنگی – که مورد تاکید مقام معظم رهبری است – از جمله‌ی این آرزوهاست.
وی یحیی‌پور را چهره‌ای شناخته شده و اهل قلم معرفی کرد که هنرمندان و نویسندگان کشور به خوبی او را می‌شناسند و در عین حال مورد اعتماد کانون است.
حاجیان‌زاده با اشاره به همکاری یحیی‌پور با وی طی یک سال و نیم گذشته به عنوان مشاور، تاکید کرد که او طی این مدت به عنوان مشاوری امین کمک کار مدیرعامل بود.
او در عین حال از خدمات معاون تولید سابق کانون نیز قدردانی کرد و گفت: در شرایط آغاز دوره مدیریت جدید کانون، وی (باقری) دعوت کانون را برای قبول این پست پذیرفت و سامان خوبی به این مجموعه بخشید به نحوی که اکنون می‌توانیم به این سامان‌دهی تکیه کنیم و اصلاح‌های بعدی را انجام دهیم.
حاجیان‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود به تصمیم جدی کانون برای افزایش ارتباط بین دو معاونت فرهنگی و تولید اشاره کرد و گفت: به همین منظور گردش کار جدیدی را پی‌ریزی کردیم تا تولیدات کانون با نیاز مخاطبان ارتباط بیشتری پیدا کند.
وی توضیح داد با تلفیق اعضای برخی شوراهای سیاست‌گذاری و هماهنگی بیشتر در حوزه‌ی اجرا، این گردش کار صورت خواهد گرفت.
مناف یحیی‌پور نیز که معاونت تولید کانون را بر عهده گرفته است، در سخنانی یادآوری کرد که سابقه‌ی آشنایی وی با کانون به دوران نوجوانی و از طریق کتاب‌های کانون باز می‌گردد و اکنون هم خوشحالم که می‌بینم انتخاب‌های درستی داشته‌ام و همچنان آن آثار در کانون تجدید چاپ می‌شود.
این نویسنده و روزنامه‌نگار ضمن قدردانی از تلاش‌های معاون سابق، اظهار امیدواری کرد که این معاونت به جایگاه شایسته خود در مسیر سیاست‌های کانون، نزدیک و نزدیک‌تر شود.
وی اضافه کرد: تولیدات کانون باید حضوری شایسته‌تر در میان مردم داشته باشد و از تاثیرگذاری بیشتری برخوردار شود و خانواده‌ها با اعتماد کامل و بدون تفحص به مرغک کانون همچنان اعتماد کنند و در عین حال این آثار رونق‌بخش مراکز کانون باشد.
در همین مراسم محمدعلی شامانی معاون فرهنگی کانون در سخنان کوتاه خود، قرار گرفتن مناف یحیی‌پور در این مسوولیت را فرصت مناسبی برای ارتقا تولید دانست و یادآور شد که معاون تولید جدید، قدرشناس اهل فرهنگ و هنر است و به بزرگان این عرصه احترام می‌گذارد.
وی با اشاره به سخنان مدیرعامل مبنی بر ارتباط بیشتر دو معاونت تاکید کرد که همه راه‌ها به یک نقطه و آن هم اعضا کانون ختم می‌شود و تولیدات و مربیان نیز در خدمت همین کودکان و نوجوانان هستند و به ارتقا آنان فکر می‌کنند.
مهدی باقری معاون تولید سابق کانون – که دومین دوره مسوولیت خود را با این عنوان از یک سال و چهار ماه پیش آغاز کرده بود – گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته ارایه کرد و گفت به آینده کانون امیدوارم تا بتواند با تولیدات و مراکز خوب خود در سراسر کشور، همچنان تاثیرگذار در عرصه‌ی فرهنگ و هنر و جریان ساز باشد.
او با بیان این که تولید به ویژه در حوزه‌ی سینما به زمان زیادی نیاز دارد، توضیح داد که در حوزه‌های انتشارات، سینمایی، تئاتر، سرگرمی‌های سازنده، بازی‌های رایانه‌ای و … اقدام‌های خوبی صورت گرفته و نتیجه آن در قالب تولیدات جدید در ماه‌های آینده سال به جامعه عرضه خواهد شد.
تولید نسل سوم دارا و سارا، طراحی دو بازی رایانه‌ای جدید، تصویب ساخت ۸ عنوان سرگرمی سازنده در شورای تولید و برنامه‌ریزی برای ساخت فیلم‌های سینمایی و انیمیشن از جمله‌ی این اقدام‌ها بود که باقری به آن اشاره کرد.
معاون تولید با سابقه کانون که سال ۱۳۸۹ با همین سمت به جمع بازنشستگان کانون پیوسته و بعد از ۴ سال باردیگر این مسوولیت را بر عهده گرفته بود، تاکید کرد بهترین‌ها در کانون حضور دارند و من از نیروهایی بهره گرفتم که در کار خود بسیار حرفه‌ای هستند.
وی ادامه داد: مرغک کانون دارای دو بال تولید و مراکز فرهنگی است و در بخش تولید باید به سمت تولید آثار فاخر و جریان‌سازی در حوزه‌ی کودک برویم. تربیت و پرورش فکری کودکان و نوجوانان از طریق مراکز مساله اصلی کانون است.
باقری موفقیت‌های کانون در این عرصه‌ها را مدیون نیروهای انسانی شایسته و مربیان خوب کانون دانست و تصریح کرد: آن‌چه فرهنگِ کانون را معنا می‌دهد، عشق و علاقه کارکنان و مربیان به کانون است و همین موضوع باعث ماندگاری ۵۰ ساله و مورد اقبال گرفتن آن از سوی جامعه شده است.
مناف یحیی‌پور نویسنده کودک و نوجوان و روزنامه‌نگار متولد ۱۳۴۷ و دانش‌آموخته رشته علوم ارتباطات اجتماعی و روزنامه‌نگاری در مقطع کارشناسی ارشد است.
وی علاوه بر تدوین چندین عنوان کتاب و مجموعه برای کودکان و نوجوانان به ویژه در حوزه تاریخ و روزنامه‌نگاری در عین حال دارای سوابق رسانه‌ای متعددی در نشریات کشور است که مهم‌ترین آن در حال حاضر سردبیری دوچرخه ویژه نامه کودک و نوجوان روزنامه همشهری است.
یحیی‌پور علاوه بر این از سال ۱۳۹۲ به عنوان مشاور مدیرعامل کانون تاکنون با حاجیان‌زاده همکاری کرده است.
بر اساس این گزارش مدیرعامل کانون در حکم انتصاب وی به این مسوولیت، بر مشارکت و هم فکری شورای سیاست‌گذاری و نظارت بر تولید در ارتقا سطح حرفه‌ای تولیدات فرهنگی، هنری و ادبی کانون – که در قالب نشر کتاب، مطبوعات، امور سینمایی، تئاتر، اسباب‌بازی و سرگرمی‌های سازنده با روی‌کرد پیوست فرهنگی انجام می‌‌شود – هم‌چنین برای حفظ ارزش‌های دینی و انقلاب اسلامی در محتوای تولیدات، بهره‌مندی از فن‌آوری‌های نوین و ایجاد جذابیت لازم برای کودکان و نوجوانان تاکید کرده است تا تولیدات کانون به عنوان تولید معیار در عرصه کودک و نوجوان معرفی شود.
مدیرعامل کانون همچنین در لوح قدردانی از مهدی باقری معاون سابق کانون از وی دعوت کرده است تا با مشاوره دادن به وی و عضویت در شوراهای سیاست‌گذاری، در ارتقا سطح تولیدات و فعالیت‌های فرهنگی کانون مشارکت و همکاری داشته باشد.

دیدگاهی بنویسید