روایت قصه‌های ایران و جهان در کرمانشاه

postheadericon هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، ۲۷ بهمن آغاز می‌شود

هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه روز دوشنبه ۲۷ بهمن آغاز به کار می‌کند.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، این جشنواره با حضور ۱۲ قصه‌گوی خارجی و ۵۹ قصه‌گوی برگزیده ایرانی شامل ۳۱ قصه‌گوی اصلی، ۱ برگزیده بخش فراگیر، ۱۹ برگزیده قصه‌گویان کتاب‌خانه‌ای، ۸ برگزیده جشنواره قصه‌گویی رضوی و ۱۲ قصه‌گوی مطرح خارجی برگزار می‌شود.
قصه‌گویان مطرح خارجی از کشورهای کلمبیا، استرالیا، آمریکا، کانادا، اسکاتلند، فیلیپین، کنیا، برزیل، ارمنستان، لبنان، سوریه و مراکش در روزهای برگزاری این جشنواره قصه‌گویی خواهند کرد.
این رویداد فرهنگی ساعت ۸:۳۰ صبح روز ۲۷ بهمن با برنامه‌هایی همچون خیرمقدم «رضا موزونی» مدیر اجرایی این جشنواره، پخش تیزر جشنواره، سخنرانی «آیت‌الله آزرمی» معاون سیاسی استاندار کرمانشاه و «محسن فضلی» معاون فرهنگی کانون، اجرای سرود و نمایش قهرمانان قصه‌‌ها و… آغاز می‌شود.
در اولین روز این جشنواره، تعدادی از قصه‌گویان ایرانی و خارجی از ساعت ۱۱ تا ۱۷ به قصه‌گویی خواهند پرداخت.
در همین روز، کارگاه تخصصی علی خانجانی از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۷:۳۰ با عنوان «روش استفاده از متون کهن برای قصه‌گویی» با حضور قصه‌گویان کتابخانه‌ای و برگزیدگان قصه‌گویی رضوی در سالن کنفرانس خانه معلم کرمانشاه برگزار می‌شود.
هم‌چنین برگزاری دو نشست تخصصی از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳ با حضور علی خانجانی و محمد سیمزاری با عنوان «چگونگی استفاده از متون کهن برای قصه‌‌گوی» و «کاتارسی در جریان قصه‌گویی» و قصه‌گویان خارجی و ایرانی در سالن‌های هتل پارسیان کرمانشاه از دیگر برنامه‌های اولین روز این جشنواره خواهد بود.
هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون از ۲۷ تا ۳۰ بهمن در مجتمع فرهنگی و هنری آفرینش واقع در سه راه ۲۲ بهمن کرمانشاه برگزار می‌شود.

دیدگاهی بنویسید