هم‌زمان با روز جهانی نجوم اجرا می‌شود:

postheadericon ویژه ‌برنامه‌های نجوم در رصدخانه کانون زعفرانیه

هم‌زمان با روز جهانی نجوم، رصدخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در زعفرانیه تهران ویژه برنامه‌هایی را برای علاقه‌مندان تدارک دیده است.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، به مناسبت روز جهانی نجوم روز ۴ اردیبهشت از ساعت ۱۴ تا ۲۱ شب ویژه‌برنامه‌هایی با مشارکت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دیگر مراکز فعال در زمینه آموزش‌های نجوم برگزار می‌شود.
در همین حال شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان پرس‌تی‌وی نیز فعالیت‌ها و ویژه‌برنامه‌های روز نجوم رصدخانه کانون زعفرانیه تهران را برای علاقه‌مندان در خارج از کشور به تصویر خواهد کشید.
بیش از ۳۰ سال است برنامه‌ای با عنوان «روز جهانی نجوم» در دنیا برگزار می‌شود که در آن ستاره‌شناسان آماتور و حرفه‌ای تلاش می‌کنند تا مفاهیم مختلف نجوم را به مردم و علاقه‌مندان ارایه کنند.
بر همین اساس رصدخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زعفرانیه تهران از ۱۵سال پیش برنامه‌های ویژه روز جهانی نجوم را در فعالیت‌های این مرکز آغاز کرده و همه ساله پذیرای علاقه‌مندان است.
در عین حال اعضای کودک و نوجوان و مربیان مرکز رصدخانه زعفرانیه کانون نیز با برپایی غرفه‌های متعدد در موضوع‌های مختلف از قبیل: آشنایی با منظومه شمسی، صورت‌های فلکی، تلسکوپ‌ها، تاریخ نجوم، حیات فرازمینی و ساعت‌های آفتابی، علاقه‌مندان را با جذابیت‌های علم نجوم آشنا می‌کنند.
هم‌چنین علاوه بر این ویژه‌برنامه‌ها، تمامی بازدیدکنندگان می‌توانند در این روز با استفاده از تجهیزات این مرکز به رصد آسمان (خورشید در روز و ماه در شب) بپردازند.
گفتنی است: به همین مناسبت کارگاه‌هایی نیز برای علاقه‌مندان به بازی‌های نجومی، نقاشی، ساخت مجسمه و ماکت با سفال و ساخت ساعت آفتابی تدارک دیده شده است.
دوست‌داران نجوم می‌توانند، جمعه ۴ اردیبهشت از ساعت ۱۴ تا ۲۱ به رصدخانه زعفرانیه به آدرس خیابان ولی عصر(عج) خیابان سرلشگر فلاحی (زعفرانیه) ، پارک زعفرانیه  مرکز رصدخانه کانون مراجعه کنند.

دیدگاهی بنویسید