مدیرکل کانون مازندران خبر داد:

postheadericon چند قدم تا راه‌اندازی یک مرکز فراگیر کانون در ساری

مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران از راه‌اندازی مرکز فرهنگی‌هنری فراگیر کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان در شهرستان ساری خبر داد.

به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، قاسم عزیززاده‌گرجی با اعلام این خبر گفت: با توجه به کارشناسی‌ها و بررسی‌های صورت گرفته در گام نخست مقرر شد مرکز شماره ۲ کانون ساری به عنوان اولین مرکز فراگیر در مازندران تجهیز و آماده ارایه خدمات به کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه (نابینا، ناشنواو کم‌توان جسمی‌حرکتی) شود.
عزیززاده گرجی در نشست شورای فرهنگی کانون استان با اشاره به توسعه‌ی امکانات و خدمات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای تمامی مخاطبان افزود: با توجه به شیوه‌نامه و اساسنامه راه‌اندازی مرکز فراگیر کانون، با مسوولان اداره کل بهزیستی و اداره مدارس استثنایی استان مازندران برای رعایت استانداردهای لازم هماهنگی و همکاری‌هایی صورت گرفته است.
وی هم‌چنین یادآور شد ارایه خدمات فرهنگی، هنری و ادبی کانون به کودکان معلول و استثنایی یکی از برنامه‌های کانون است که در قالب مرکز فراگیر نمود پیدا می‌کند.
مدیرکل کانون مازندران با بیان این‌که راه‌اندازی این مرکز می‌تواند بخشی از مطالبات به‌حق خانوادهای این کودکان را مرتفع کند خاطرنشان کرد: راه‌اندازی مراکز فراگیر کانون فرصتی مناسب برای شناسایی استعدادهای کودکان و نوجوانان دارای شرایط ویژه است که آنان را در جهت افزایش امید و رشد مهارت‌های فردی و اجتماعی یاری می‌رساند.
کتاب‌خانه‌های فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مراکزی است که در آن، کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه، نابینا، کم‌بینا، ناشنوا کم‌شنوا و کم‌توان جسمی حرکتی در کنار دیگر اعضای کانون از فعالیت‌ها و برنامه‌های کانون بهره‌مند می‌شوند.
در حال حاضر ۸ مرکز فراگیر کانون شامل ۵ مرکز در تهران و سه مرکز دیگر در بندرعباس، اصفهان و زنجان در حال ارایه خدمات به این کودکان و نوجوانان اند و توسعه این مراکز در سطح کشور در دستور کار کانون قرار دارد.

دیدگاهی بنویسید