در صورت تامین اعتبار از سوی استانداری:

postheadericon کانون همدان به دنبال برگزاری جشنواره ملی شعر و ادبیات کودک است

مدیر‌کل کانون استان همدان در نشست رسانه‌ای اوقات فراغت گفت در صورت تامین اعتبار در سال جاری اولین جشنواره ملی شعر و ادبیات کودک را برگزار خواهیم کرد.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، سیدمحمدرضا جوادی با اعلام این خبر افزود: سال گذشته این طرح در کمیته تخصصی فرهنگی، هنری کارگروه فرهنگی، اجتماعی استانداری همدان به تصویب رسیده است.
وی در این نشست رسانه‌ای هم‌چنین از اجرای بیش از ۲۳۰ عنوان برنامه در در زمینه‌ی غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در تابستان امسال در ۳۸ مرکز فرهنگی، هنری ثابت، سیار و پستی کانون در سطح این استان خبر داد و یادآور شد: ثبت نام از علاقه‌مندان برای شرکت در فعالیت‌‌ها و کارگاه‌ها از ابتدای خرداد آغاز شده است.
جوادی توسعه کتاب و کتاب‌خوانی، غنا بخشیدن به فرهنگ پژوهش، جذب و پایدارسازی اعضا، توجه و تاکید بر فعالیت‌های گروهی، افزایش کارگاه‌های آموزشی و برنامه‌های علمی را از جمله اولویت‌ها و اهداف کانون در زمینه غنی‌سازی اوقات فراغت مخاطبان در تابستان سال جاری عنوان کرد.
وی در ادامه افزود: ۲۸ عنوان فعالیت در حوزه فرهنگی، ۲۶ عنوان کارگاه آموزشی هنری و ادبی، ۲۶ عنوان برنامه ویژه محوری فرهنگی در حوزه‌های استانی، منطقه‌ای، کشوری، ۱۲ عنوان برنامه ویژه ادبی، ۴ عنوان برنامه آموزش و پژوهش، ۶ عنوان برنامه مناسبتی، ۵۰ عنوان برنامه با موضوع نام‌گذاری سال‌جاری و ۶۸ عنوان برنامه محوری در مراکز فرهنگی ثابت و کتاب‌خانه سیار روستایی برنامه ریزی شده است.
مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان برگزاری اردو در ایام تابستان برای اعضای کانون‌ها را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: ستاد غنی‌سازی اوقات فراغت از ابتدای سال نشست‌های متعددی را به منظور نیاز سنجی‌، برنامه‌ریزی‌، استانداردسازی‌ و تعیین زمان‌بندی‌ ثبت نام‌ها برگزار کرده است.
نشست رسانه‌ای تشریح برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت کانون در همدان روز ۱۹ خرداد با حضور خبرنگاران رسانه‌های جمعی استانی برگزار شد.

دیدگاهی بنویسید