تا پایان سال برگزار می‌شود

postheadericon کتاب، قصه‌گویی، نمایش عروسکی و پویانمایی؛ جشنواره‌های پیش روی کانون

برگزاری چهار جشنواره‌ی اصلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ماه‌های بهمن و اسفند در تهران، کرمانشاه و شیراز بخشی از مهم‌ترین برنامه‌های کانون در دو ماه پایانی سال ۱۳۹۳ به شمار می‌رود.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، در حالی که بیش از ۹۰۰ مرکز کانون در سراسر کشور برنامه‌ها و جشن‌های پرنشاطی را برای پاسداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سراسر کشور برگزار می‌کنند، هم‌زمان با این رویداد نیز هفدهمین دوره جشنواره کتاب کودک و نوجوان و پس از آن هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در کرمانشاه، شانزدهمین جشنواره‌ی نمایش عروسکی در شیراز و نهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی در تهران برگزار خواهد شد.
این در حالی است که به گفته‌ی محسن حموله مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، تدارک کافی برای پوشش رسانه‌ای و حضور میهمانان خارجی از سوی این اداره در جشنواره‌های بین‌المللی کانون در نظر گرفته شده است.
وی در این زمینه توضیح داد که بیش از ۴۰ ناشر کتاب‌های کودک و نوجوان از روز ۱۸ تا ۲۳ بهمن در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون تهران و در قالب هفدهمین جشنواره دوسالانه کتاب کودک و نوجوان گردهم می‌آیند و آثار خود را به مخاطبان عرضه می‌کنند و در روز ۲۰ بهمن نیز در آیین جداگانه‌ای از برگزیدگان جشنواره قدردانی می‌شود.
حموله افزود: هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی نیز روزهای ۲۷ تا ۳۰ بهمن به میزبانی کرمانشاه برگزار می‌شود و در آن نزدیک به ۶۰ قصه‌گوی مطرح ایرانی و ۱۲ قصه‌گوی شاخص بین‌المللی حضور دارند.
او گفت امسال با پیگیری‌های گسترده بخش بین‌الملل این اداره، بیش از ۵۰ قصه‌گو از ۲۸ کشور جهان برای شرکت در جشنواره اعلام آمادگی کرده بودند.
وی هم‌چنین از برگزاری شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی کانون ویژه‌ی مربیان و اعضای ارشد کانون سراسر کشور طی روزهای ۶ و ۷ اسفند به میزبانی شیراز خبر داد.
به گفته‌ی حموله این نخستین باری است که جشنواره نمایش عروسکی به صورت ویژه و جداگانه به مربیان و اعضای ارشد کانون اختصاص می‌یابد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون در همین حال از آمادگی کانون برای برگزاری نهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران با حضور برترین هنرمندان ایرانی و خارجی عرصه‌ی انیمیشن از ۷۴ کشور جهان نیز خبر داد.
حموله زمان برپایی این رویداد معتبر هنری را ۱۷ تا ۲۳ اسفند و محل برگزاری آن را مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌ هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران اعلام کرد.
پخش ویژه‌برنامه‌های تولیدی از شبکه دوم سیمای جمهوری اسلامی در جشنواره‌های کتاب و قصه‌گویی، تشکیل ستادهای خبری، نصب اعلان‌های تبلیغی این رویدادهای فرهنگی در سطح شهر تهران با همکاری مسوولان سازمان زیباسازی شهرداری تهران و حضور تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های جمعی در کرمانشاه به منظور پوشش خبری جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، به گفته‌ی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون از جمله پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای اطلاع‌رسانی گسترده‌تر این رویدادهاست.
جشنواره‌های پیش روی کانون

دیدگاهی بنویسید