شامانی در مراسم معرفی مدیر کل آموزش و پژوهش:

postheadericon یادگیری در جهان امروز مبنای دانایی و قدرت است

دانایی مبنای قدرت است و در جهان رو به تغییر امروز، تنها کشورهایی می‌توانند حرف اول تغییرات سیاسی و اقتصادی را بزنند که خود را در زمره‌ی تولیدکنندگان دانش قرار داده باشند.
به گزارش نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، این بخشی از سخنان معاون فرهنگی کانون است که در مراسم معرفی مدیرکل جدید آموزش و پژوهش کانون و قدردانی از تلاش‌های مدیرکل سابق عنوان کرد.
محمدعلی شامانی در این نشست علی‌رضا کرمانی را به عنوان مدیرکل جدید این اداره معرفی و تاکید کرد در دنیای پیش رو اگر نگاه ما از دیروز نشات بگیرد در فردای ما تغییری ایجاد نخواهد شد، در حالی که اگر بخواهیم در جغرافیای سیاسی و اقتصادی جهان امروز در زمره تولیدکنندگان دانش قرار بگیریم، مبنای این تلاش یادگیری و آموزش است.
وی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی کانون، به همکاران خود گفت: شما یکی از بهترین کارهای عالم را بر عهده دارید چرا که مربیان کودکان را آموزش می‌دهید و مسایل کودکی را در حوزه‌ی جامعه‌شناسی و ادبیات کودک با آنان مطرح می‌کنید و البته پاسخ‌های متفاوتی را هم به دست می‌آورید و این، مجموعه شما را به یک مجموعه راهبردی تبدیل می‌کند.
معاون فرهنگی کانون کار آموزش و پژوهش را پراهمیت عنوان کرد و افزود: فعالیت‌های شما بن‌مایه دانایی است و فرآیند یادگیری همکاران را تسهیل می‌کند. امیدواریم بتوانیم از این راه حس خوبی را در میان همکاران به وجود آوریم و آن‌ها را از لذت و حس دانایی سرشار کنیم.
شامانی از علی‌رضا کرمانی مدیرکل جدید آموزش و پژوهش کانون به عنوان مدیری باسواد، فاضل، آشنا با کانون و مهربان یاد کرد که مهم‌ترین دغدغه‌اش کودکی است و کمتر کسی – به ویژه در حوزه‌ی جامعه‌شناسی کودک – تا این حد مانند او دارای دغدغه است.
وی از خدمات بهمن کاظمی مدیرکل سابق و پیشکسوت کانون نیز در این مسوولیت قدردانی کرد و گفت: از طرف مدیرعامل کانون و همه‌ی بچه‌های ایران از شما قدردانی می‌کنیم.
علی‌رضا کرمانی مدیرکل جدید آموزش و پرورش کانون نیز با تاکید بر این نکته که متوجه مسوولیت خطیر خود در مجموعه کانون هست، یادآور شد کسانی در همه‌ی این سال‌ها خشت بر خشت کانون نهاده‌اند و من هم امیدوارم بتوانم خشتی بر این بنا اضافه کنم.
وی ادامه داد: با مجموعه کانون غریبه نیستم و ۲۰ سال در حوزه‌ی کودک فعالیت کرده‌ام و بیشتر مطالعات و تالیفات من به این حوزه اختصاص دارد. همین جا از همه‌ی همکارانم می‌خواهم که به من کمک کنند تا بتوانیم با صمیمیت – که مهم‌ترین ویژگی کارکنان کانون است – و البته جدیت سازمانی، کارها را به خوبی پیش ببریم.
بر اساس این گزارش بهمن کاظمی مدیرکل سابق آموزش و پژوهش کانون نیز با بیان خاطراتی از ۳۵ سال فعالیت در کانون به عنوان عضو، مربی، کارشناس، پژوهشگر و مدیر تاکید کرد که این تعلق سازمانی تعهد ایجاد می‌کند و من تلاش کردم در همه‌ی این سال‌ها احساس بچه‌ها را درک کنم و به آن‌ها بگویم: «دوست‌تان دارم.»
وی که به جمع همکاران پیش‌کسوت و بازنشسته کانون پیوسته است تاکید کرد: وقتی برنامه‌های آموزشی به نتیجه می‌رسد که نیاز مربیان را شناسایی و از آن حمایت کنیم. وقتی این نیاز برانگیخته شد آن‌ها به سمت مطالعه و کتاب‌خوانی می‌روند.
در این مراسم که تعدادی زیادی از همکاران و کارشناسان آموزش و پژوهش کانون حضور داشتند برخی از کارشناسان و یکی از بازنشستگان این مجموعه در سخنانی از خدمات مدیرکل سابق این مجموعه قدردانی کردند.
خواندن متن لوح تقدیر مدیرعامل و  حکم انتصاب مدیرکل جدید و اعطای این لوح‌ها پایان بخش این آیین بود.
علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون روز هفتم اردیبهشت ۱۳۹۴ و بر اساس پیشنهاد معاون فرهنگی با صدور حکمی علیرضا کرمانی را که دارای سوابق متعدد اجرایی، آموزش و پژوهشی است به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پژوهش کانون منصوب کرد.
وی در این حکم از مدیرکل جدید خواسته است با بهره‌مندی از مشارکت و هم فکری صاحب‌نظران و کارشناسان نسبت به کیفیت بخشی آموزش مربیان، کارشناسان و مدیران و طراحی و اجرای پژوهش‌های مورد نیاز و کاربردی کانون اهتمام ورزد.

دیدگاهی بنویسید